Dlaczego nosimy buty na wysokich obcasach?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez… butów na wysokim obcasie. Nic dziwnego, wysokie obcasy potrafią zrobić cuda z naszą sylwetką: wydłużają nogi, unoszą pupę, sprawiają, że trzymamy prostą sylwetkę, poruszamy się zmysłowo. Dodatkowo wysokie obcasy sprawiają, że od razu czujemy się bardziej seksowne. Wpływają na nasze poczucie wartości i myślimy, że możemy więcej bo spoglądamy na świat z góry.

Nasze badanie pokazuje, że wysokie obcasy mogą uwydatniać specyficzne, zmysłowe cechy kobiecego chodu, które niejednokrotnie podniecają mężczyzn, a panie wyczulają na swoje potencjalne rywalki – ocenili na podstawie eksperymentów brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Portsmouth (“Evolution and Human Behavior”),

Same plusy, prawda?

Kochasz buty na wysokim obcasie, ale bolące stopy psują ci radość z ich noszenia?

Niestety jak wykazują inne brytyjskie badania naukowe, przeciętna kobieta odczuwa ból po godzinie i sześciu minutach od założenia szpilek. Co zrobić, aby przetrwać w butach na obcasie cały dzień? Czy jest jakiś sposób aby wyglądać pięknie, nosić swoje ulubione buty i nie odczuwać bólu i dyskomfortu na co dzień?

Przychodzi kobieta do Ortomedicum

Zgłosiła się do nas pacjentka, która nie zgłaszała żadnych problemów ze stopami, kręgosłupem. Ale odczuwała bolesność stop podczas chodzenia w butach na obcasie. Było to na tyle uporczywe, że całkiem zrezygnowała z tego typu obuwia i zdecydowała się chodzić jedynie w sportowym obuwiu.

komputerowa diagnostyka stóp

Podczas diagnostyki komputerowej stóp i i badania fizjoterapeutycznego, okazało się, że dyskomfort dotyczy wyściółki tłuszczowej w okolicy głów kości śródstopia podczas chodzenia w butach na wysokim obcasie.

A może specjalistyczne wkładki?

Specjalista Ortomedicum, zalecił pacjentce stosowanie wkładek. W naszej pracowni zostały wykonane wkładki ultracienkie z bardzo miękkim i delikatnym materiałem odciążającym wspomnianą wyżej wyściółkę tłuszczową.

produkcja wkładki ortopedycznej 

Materiał pokryciowy został dobrany zgodnie z preferencjami klientki.

wkładki

Kiedy Pacjentka założyła buty wyposażone w nasze wkładki, powiedziała:

“Jest tam mięciutko, nie spodziewałam się. Tak miękko się teraz chodzi. Nic mnie nie boli”.

cienkie wkładki do szpilek

Jeśli tak jak nasza pacjenta, kochasz swoje buty na wysokim obcasie, a czujesz dyskomfort podczas chodzenia, bolą Cię stopy, boli Cię kręgosłup, to koniecznie przebadaj się. Nie warto ignorować objawów i czekać, aż będzie za późno. Lepiej zadbać o swoje stopy i skorzystać z diagnostyki już dziś.

Jak wygląda badanie?

Badanie trwa 45 minut i obejmuje komputerową diagnostykę stóp: na podoskopie, plantografie, macie tensometrycznej. Następnie wykonywane jest badanie manualne stopy oraz stawu skokowego. A na koniec przeprowadzane jest badanie fizjoterapeutyczne układu ruchu i instruktaż ćwiczeń.

Źródła:
https://www.independent.co.uk/news/science/heel-appeal-they-really-do-make-women-look-good-8433322.html

https://kobieta.wp.pl/potwierdzone-naukowo-obcasy-dodaja-atrakcyjnosci-5982677892465281a

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu