PODO-SET – zestaw podologiczny

podo set logo

Zestaw podologiczny PODO-SET to gotowy sterylny pakiet zawierający kompletny zestaw materiałów medycznych, pozwalający w znormalizowany sposób, w dowolnym czasie i miejscu przeprowadzić w aseptyczny sposób procedurę medyczną.

Zestaw zawiera starannie dobrane komponenty jednorazowego użytku takie jak np. narzędzia metalowe, narzędzia plastikowe, opatrunki, dodatkowy sprzęt medyczny. Poszczególne elementy są ułożone w pakiecie w logicznej kolejności (zgodnie z przebiegiem procedury).

Nasze zestawy powstały na podstawie dogłębnej analizy potrzeb klientów w gabinetach podologicznych Polsce i są do tych potrzeb dostosowane.

Zestawy są kompletne, co pozwala przy pomocy jednego zestawu przeprowadzić określoną procedurę w ramach systemu zamkniętego w sposób jałowy, zapewniając należyte bezpieczeństwo pacjenta.

Pole zastosowania zestawów PODO-SET jest bardzo szerokie. Z powodzeniem można stosować je nie tylko w warunkach domowych, ale także w przypadku gabinetów zabiegowych, opieki środowiskowej czy domów pomocy społecznej.

Dlaczego Zestaw podologiczny PODO-SET?

P

Oszczędza czas.

P

Poprawia jakości i bezpieczeństwo leczenia w warunkach domowych.

P

Zapewnia możliwość zachowania sterylnych warunków podczas przeprowadzania procedury.

P

Procedura może być wykonana natychmiast, w dowolnym czasie i miejscu.

P

Zawiera kompletny do interwencji zestaw materiałów, w tym metalowe narzędzia.

P

Służy jako profilaktyka.

podoset 2

MINI zestaw podologiczny do wrastających paznokci

Do czego służy zestaw?

 • zestaw służy do kontynuacji leczenia i pielęgnacji wrastających paznokci w warunkach domowych
 • zestaw jest przeznaczony do samodzielnego zakładania tamponady w warunkach domowych, co w znacznym stopniu przyspieszy proces terapii

Co znajdziesz w zestawie?

 • manipulator – dwustronna sonda jest narzędziem wielokrotnego użytku, wykonana jest z wysokiej klasy stali chirurgicznej
  W warunkach domowych można ją myć i dezynfekować po każdym użyciu.
  Narzędzie służy do samodzielnego zakładania tamponady.
 • tamponada – blat z gąbki (Ligasano®) do samodzielnego przycięcia

Instrukcja użycia zestawu PODO-SET

 • Pamiętaj, aby przygotować stopy do zabiegu, skóra powinna być umyta i zdezynfekowana preparatem do dezynfekcji skóry.
 • Przytnij paski tamponady odpowiednich rozmiarów (przeważnie jest to pasek gąbki o rozmiarach 10 mm, 4 mm).
 • Umieść tamponadę w wale paznokciowym pomiędzy skórą a bocznym brzegiem paznokcia za pomocą manipulatora, dzięki temu stworzy się ochronna warstwa, która będzie zabezpieczać chorobowo zmienione miejsce przed paznokciem.
 • Częstotliwość — Jeżeli rana jest niewygojona (np. jest wysięk ropny, rana krwawi, jest ziarnina) zalecamy wymieniać regularnie tamponadę, najlepiej codziennie.
 • W celu profilaktyki wrastającego paznokcia, tamponadę można wymieniać co 2-3 dni.
 • Kiedy uznajemy, że terapia jest zakończona?
  W momencie, gdy ustąpią dolegliwości bólowe lub po zakończeniu terapii u podologa, możemy zaprzestać stosowania tamponady
 • Kiedy koniecznie udajemy się na wizytę do podologa?
  Jeśli pomimo stosowania tamponady i zalecanych preparatów, rana się nie goi lub utrzymują się procesy bólowe, to zalecana jest wizyta u podologa.

UWAGA!
Pamiętaj, że najlepsze efekty w terapii wrastającego paznokcia uzyskasz ściśle współpracując z podologiem. Zabieg w warunkach domowych nigdy nie zastąpi profesjonalnego zabiegu wykonanego przez Twojego specjalistę.

Nasz zestaw pozwoli jednak kontynuować leczenie i pozwolić Twoim stopom przetrwać trudny czas. Zalecamy, żebyś już niedługo udał się do swojego ulubionego gabinetu w celu przeprowadzenia kontroli.

podoset 1

Zestaw podologiczny do obcinania paznokci

Co znajdziesz w zestawie?

 • zmiękczającą, lawendową sól do kąpieli
 • cęgi do obcinania paznokci
 • pilnik, którym wyrównasz paznokcie
 • sprawdzony krem do paznokci

  Jak prawidłowo obcinać paznokcie?

  1. Paznokcie u stóp należy obcinać zgodnie z ich naturalnym kształtem na prosto i niezbyt krótko by uniknąć skaleczeń. Zaleca się pozostawienie wolnego brzegu płytki o długości 1-2 mm.
  2. Nie należy obcinać paznokci na półokrągło i podcinać zbyt głęboko bocznych brzegów płytki, gdyż prowadzi to do wrastania paznokci.
  3. Po obcięciu można delikatnie wygładzić krawędź wolnego brzegu paznokcia, aby nie był ostry.
  4. Należy pamiętać, że zbyt długie paznokcie uciskane przez kryte buty, mogą powodować ból i powstawanie urazów.

  Pamiętaj!

  • Nawet drobne skaleczenie cęgami może stać się przyczyną rozwoju stanu zapalnego. Zabieg w warunkach domowych nigdy nie zastąpi profesjonalnego zabiegu wykonanego przez specjalistę w gabinecie podologicznym.
  • U osób chorujących przewlekle na cukrzycę, angiopatię, neuropatię, zaleca się wizytę w gabinecie podologicznym w celu profesjonalnego skrócenia paznokci. Zabieg w warunkach domowych może być niebezpieczny ze względu na ryzyko skaleczeń. W przypadku przerwania ciągłości naskórka w obrębie stóp należy skontaktować się z lekarzem.

  Chcesz kupić zestaw dla siebie lub w prezencie?

  Zapraszamy na zakupy do gabinetu podologicznego w Gliwicach.