Konsultacja podologiczna

Jeżeli zauważyłeś na swoich stopach lub paznokciach niepokojące zmiany lub doskwiera Ci ból w obrębie stóp i nie wiesz jak sobie z tym poradzić, zgłoś się do naszego gabinetu na konsultację podologiczną. Konsultacja podologiczna ma na celu rozpoznanie patologicznych zmian i deformacji stóp oraz dobranie odpowiedniej formy terapii.

  1. Specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad odnośnie jego stanu zdrowia i początków wystąpienia dolegliwości.
  2. Podolog dokonuje oceny skóry, paznokci i deformacji stóp.
  3. Następnie omawia z pacjentem przyczynę powstawania problemu i przedstawia plan indywidualnej terapii oraz pielęgnacji domowej.
    Podczas konsultacji specjalista szczegółowo odpowie na wszystkie pytania dotyczące prawidłowej pielęgnacji stóp.
badanie stóp w Ortomedicum podczas konsultacji podologicznej

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu

Kto powinien udać się na konsultację podologiczną? 

 

Osoby z cukrzycą

Cukrzyca niesie za sobą konsekwence zdrowotne, jak również wiele niebezpiecznych powikłań związanych ze stopą cukrzycową. Pacjenci dotknięci zespołem stopy cukrzycowej (ZSC) mają suchą i delikatną skórę w obrębie stóp, pojawiają się również nadmierne zrogowacenia. Dlatego, aby zapobiegać ZSC warto zadbać o profilaktykę i zapytać specjalistę o odpowiednią pielęgnację.

Osoby starsze

Z wiekiem paznokcie mogą zmieniać kształt, grubość oraz kolor. Osoby starsze również mogą mieć problem z krążeniem w wyniku czego wzrost paznokcia może być opóźniony. U wielu starszych osób zauważalna jest zmiana kierunku wzrostu paznokcia, co może powodować nadmierne rogowacenie i i powstawanie paznokci szponowatych.

Sportowcy

Ucisk lub nieodpowiednie obuwie mogą powodować podrażnienie bocznych wałów paznokciowych, co powoduje nadmierne ich rogowacenie.

Dzieci i młodzież

Do najliczniejszej grupy przypadków wśród dzieci należą brodawki wirusowe lub wrastające paznokcie. Jeśli pojawia się nadmierne rogowacenie naskórka może być to spowodowane wadami postawy, w tym stóp.

Osoby pracujące w ciężkim obuwiu

Praca w mało przewiewnych butach może powodować nadpotliwość. Nie wygodne lub źle dopasowane obuwie mogą przyczyniać się do pojawienia się odcisków oraz modzeli.

Z jakimi problemami powinieneś zwrócić się do podologa?

  • wrastające paznokcie
  • nadpotliwość
  • bolesne odciski
  • brodawki
  • pękające pięty
  • modzele
  • grzybica skóry stóp i paznokci
  • paznokcie pogrubiałe, zmienione chorobowo, trudne do obcięcia
  • usuwanie krwiaków podpaznokciowych
  • stopy cukrzycowej

Dezynfekcja obuwia

Jeśli chcesz zapobiegać grzybicy stóp i paznokci, dbaj o regularną dezynfekcję obuwia.
Oferujemy suche czyszczenie i dezynfekcję obuwia. Czyste świeże buty, przede wszystkim pozbawione chorobotwórczej mikroflory (grzyby, pleśnie, bakterii, wirusy). Cały proces trwa ok. 50-60 minut.
Wykonujemy go w gabinecie za pomocą urządzenia marki KLENZ.