Fizjoterapia układu ruchu

Schorzenia, wady i urazy stóp mogą wpływać na kondycję całego układu ruchu. Nieleczone choroby stopy mogą powodować ból kolan, bioder i kręgosłupa, uniemożliwiać uprawianie sportu i negatywnie wpływać na jakość życia. Fizjoterapia układu ruchu pozwala na wzmocnienie układu kostno-stawowego i korygowanie dolegliwości bólowych.

  profilaktyczne badanie stop

  Profilaktyka i diagnostyka

  1. Profilaktyczna diagnostyka wad stóp
  2. Profilaktyczna diagnostyka wad postawy u dzieci
  3. Profilaktyka genetycznych wad stóp (stopa Mortona, halluksy itp.)
  4. Profilaktyka wad stóp nabytych (płaskostopie poprzeczne, koślawość)
  5. Profilaktyka zaburzeń mobilności kończyn dolnych oraz problemów z układem ruchu  
   
  terapia manualna

  Terapia Manualna

  1. Zespoły przeciążeniowe układu ruchu
  2. Bóle karku
  3. Bóle kręgosłupa (odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego)
  4. Bóle w obrębie stóp (ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna Achillesa)
  5. Rehabilitacja pourazowa
  6. Rehabilitacja pooperacyjna
  7. Przygotowanie do wysiłku sportowego (sezon biegowy, narciarski, trekkingowy itp.)
  8. Fizjoterapia zaburzeń układu ruchu
   

  Jeżeli podejrzewasz u siebie lub najbliższych wadę postawy, stóp lub dręczą Cię bóle pourazowe – nie zwlekaj z wizytą u fizjoterapeuty – Gliwice, Wrocław. Już dziś umów wizytę w jednym z naszych gabinetów i zadbaj o swoje zdrowie.

  Zapewniamy:

  dyplomowanych fizjoterapeutów

  specjalistyczne techniki dostosowane do Twoich potrzeb

  nowoczesne, nieinwazyjne metody leczenia wielu powszechnych dolegliwości (np. bóle pourazowe, przeciążeniowe, zwyrodnieniowe)

  najnowsze, ale sprawdzone urządzenia diagnostyczne

  stopki

  W naszych gabinetach oferujemy

  stopka white

  Terapia manualna

  Nasi specjaliści-fizjoterapeuci dobiorą indywidualną terapię dostosowaną do Twoich potrzeb:

  stopka white

  Kinezyterapia

  Fizjoterapia układu ruchu to przede wszystkim odpowiednie ćwiczenia. Podczas wizyty fizjoterapeuci dobiorą ćwiczenia oraz przeprowadzą instruktaż.

  stopka white

  Kinezotaping

  Kinezotaping polega na oklejaniu określonych miejsc specjalistycznymi taśmami. Wspomaga działanie innych zabiegów poprzez działanie przeciwbólowe, odciążające, korygujące a nawet przeciwobrzękowe.

   Zalety zabiegów fizjoterapeutycznych: 

  Profesjonalna diagnoza wad stóp pomoże ustrzec Cię przed dalszymi uszkodzeniami kolan, bioder czy kręgosłupa

  Zaopiekujemy się kontuzjami i przewlekłymi dolegliwościami tak, abyś jak najdłużej cieszył się z aktywnego stylu życia – zdrowie Twoich stóp wpływa w końcu na cały narząd ruchu!

  rehabilitacja

  Jak prawidłowo chodzić? Poznaj indywidualny wzorzec chodu

  Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest dbanie właśnie o stopy i jak wielki mają one wpływ na wyższe partie ciała. Nasze stopy mają wpływ na to jak chodzimy (każdy z nas ma swój specyficzny wzorzec chodu), a to z kolei oddziałuje na postawę całego ciała. Wzorzec chodu określa czy chodzimy w sposób prawidłowy:

  • w jaki sposób obciążamy stopę,
  • które miejsce na pięcie jako pierwsze kontaktuje się z podłożem,
  • z którego miejsca na stopie następuje wybicie, czyli które miejsce z przodu stopy ma największy, najmocniejszy kontakt z podłożem w momencie, kiedy odpychasz się od tego podłoża.

   

  Prawidłowa postawa może być zaburzona na skutek napinania mięśni, więzadeł i całego układu ruchu. Źle dobrane obuwie może prowadzić do zniekształcenia sklepienia podłużnego i poprzecznego stopy, co z kolei może wywołać problemy ze stawami kolanowymi, biodrami i właśnie z kręgosłupem.

  Źle dobrane obuwie to zagrożenia dla naszych stóp i stawów, poniżej wspominamy o niektórych modelach.

   

  JAPONKI
  Podobnie jak w przypadku balerinek – pozornie wydaje się, że to bardzo wygodne buty, jednak sposób ich noszenia jest dla naszych stóp nienaturalny. Zaczynamy stawiać stopę na jej zewnętrznej części i odruchowo ściskamy palce. W japonkach noga jest niestabilna, dodatkowo brakuje nam amortyzacji. Chodzenie w takim obuwiu może powodować schorzenia nie tylko stóp, ale również bioder czy szyi. Dlatego w okresie letnim lub jako obuwie domowe proponujemy indywidualne klapki ortopedyczne.

   

  WYSOKIE OBCASY
  Ciężar ciała w głównej mierze powinien spoczywać na pięcie. Jednak za sprawą szpilek zostaje przesunięty ku palcom nawet w 90%. Skutkiem tego jest większe obciążenie, które działa na nasz kręgosłup. Dodatkowo szpilki często mają dosyć wąskie przodostopie, zwężające się noski powodują, że palce nie mają swobodnego miejsca, są ściśnięte i w efekcie jest duże ryzyko powstawania tzw. haluksów.

   

  BALERINY
  Powszechnie baleriny uznawane są za wygodne buty – ich długotrwałe noszenie również wpływa negatywnie na postawę. Płaska i pozbawiona amortyzacji podeszwa niekorzystnie oddziałuje na stopę i może powodować bóle, które promieniują aż do kolan, a nawet pleców. Dlatego lepiej postawić na obuwie o lepiej wysklepionej podeszwie, która będzie zdrowsza dla stóp.

  Do poczytania

  Czy wkładki na ostrogę piętową naprawdę działają?

  Czy wkładki na ostrogę piętową naprawdę działają?

  Ostroga piętowa powoduje dolegliwości bólowe guza piętowego w wyniku zmian zwyrodnieniowych. Zwykle dokuczliwy ból jest usytuowany w przyśrodkowej części kości piętowej. Chroniczny proces zapalny doprowadza do tworzenia się we wrażliwym miejscu nadprogramowej tkanki...

  Przyczyna skoliozy i jej rozwój

  Przyczyna skoliozy i jej rozwój

  Kluczowym pytaniem jest “Dlaczego kręgosłup rośnie asymetrycznie?”. Świat medycyny nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przyczyna skoliozy leży w czynnikach genetycznych, gospodarce hormonalnej (m.in. wpływ czynnika wzrostu, estrogenu, melatoniny), nie bez znaczenia mogą...

  Naturalny olejek eteryczny z rozmarynu: właściwości i zastosowanie

  Naturalny olejek eteryczny z rozmarynu: właściwości i zastosowanie

  Rozmaryn to wiecznie zielone, aromatyczne zioło, które dodaje się do różnych potraw, zwłaszcza do tych należących do kuchni śródziemnomorskiej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rozmaryn dobroczynnie działa na organizm ludzki, w tym niszczy bakterie i redukuje ból....

  Chcesz się pozbyć dolegliwości bólowych i zachować swoje stopy, kolana, biodra i kręgosłup w dobrej kondycji?

  Oddaj się w ręce naszych specjalistów z Gliwic i Wrocławia!