PAPS – obuwie domowe z wyjmowaną wkładką

PAPS to obuwie domowe, stworzone z myślą o komfortowym i wygodnym chodzeniu po domu. Obuwie zostało zaprojektowane przez specjalistów z zakresu ortopedii i podologii. Zadaniem zdrowotnego obuwia domowego jest przynoszenie ulgi i komfortu podczas wykonywania czynności domowych, a ciepła podczas odpoczynku.

 

W obuwiu zastosowany został filc, materiał znany i stosowany od tysięcy lat. Jego walory cieplne zapewniane przez wełnę połączone zostały z włóknami poliestrowymi pochodzącymi z recyklingu. Dzięki temu materiał doskonale ogrzewa stopy, a jednocześnie ma zdecydowanie większą trwałość podczas używania obuwia domowego.

czerwone kapcie ortopedyczne PAPS dostępne w Ortomedicum

Obuwie zdrowotne PAPS dostępne stacjonarnie tylko w Ortomedicum Gliwice lub online

Atuty obuwia domowego PAPS:

WYJĄTKOWA Podeszwa Footform — podeszwa jest wykonana z termoformowanego filcu. Kształt takiej podeszwy odpowiada anatomicznemu obrysowi stopy normalnej/szerokiej.

SPECJALISTYCZNA Profilowana Wkładka 3D — profilowanie aż w 3 wymiarach: wparcie łuku podłużnego, pelota metatarsalną i stabilizację pięty. Profilowanie wkładki daje poczucie ulgi i relaksu. Gęstość stosowanych materiałów wpływa na amortyzację podczas chodzenia po twardych powierzchniach (panele podłogowe, płytki, beton, twarde drewno).

WYCIĄGANA Wkładka — konstrukcja obuwia umożliwia zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych stosowanych przy wadach stóp jak np. koślawości, płaskostopie.

MOŻLIWOŚĆ Regulacji Tęgości — paski lub klamry pozwalają na dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika.

ODDYCHAJĄCA i Przeciw potliwa Podeszwa — otwory we wkładce i podeszwie zaprojektowano tak, aby umożliwić optymalna cyrkulacje powietrza w oraz odpowiednie odparowywanie potu.

OCHRONA Palców — wysoki rant w przedniej części zabezpiecza palce przed kolizją (uderzenie w nogę stołu, krzesła itp.). Zwiększona szerokość przodostopia (w palcach) wpływa na komfort oraz nie powoduje spychania dużego palucha na zewnątrz

ECO Filc Twin — filc wełniany wzmocniony włóknami poliestrowymi pochodzącymi z recyklingu. Naturalny filc posiada doskonałe właściwości termiczne jednak nie jest trwały. Wzmocnienie włókiem wełnianych materiałem poliestrowym zapewnia zdecydowanie większą trwałość przy jednoczesnym zachowaniu walorów cieplnych i użytkowych. Filc w kolorze szarym jest najbardziej ekologicznym materiałem. Kolor uzyskuje się bez stosowania barwników poprzez właściwą selekcję surowca.

ANTYPOŚLIZG PRO — podeszwa gwarantuje ochronę przed poślizgnięciem się, upadkiem. Zastosowany materiał o najwyższych parametrach przyczepności i ścieralności. Stosowany przez profesjonalistów, np. w obuwiu wojskowym lub górskim. Zapewnia niezrównaną przyczepność do podłoża, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

SKÓRA Owcza — naturalna skóry owcze, certyfikowane, pochodzące z europejskich garbarni skóry naturalne.

ECO — zastosowano materiały pochodzące z wtórnego przetworzenia (recykling). Zrównoważony proces produkcji pozwala na ograniczenie do minimum wpływ na środowisko naturalne.

WYRÓB Medyczny — produkt zarejestrowany jest w UE jako wyrób medyczny (klasa I wg reguły 1)

paps 2
paps 3
paps 8
paps 6
paps 7

Dezynfekcja obuwia

Suche czyszczenie i dezynfekcja obuwia.
Czyste świeże buty, przede wszystkim pozbawione chorobotwórczej mikroflory (grzyby, pleśnie, bakterii, wirusy).
Cały proces trwa ok. 50-60 minut i wykonujemy go w gabinecie za pomocą urządzenia marki KLENZ.

PAPS - obuwie domowe z wyjmowaną wkładką dostępne tylko w Ortomedicum Gliwice