Profilaktyka oraz leczenie zespołu stopy cukrzycowej (ZSC) wymaga odciążenia okolicy owrzodzenia, w przeciwnym wypadku każda próba przemieszczania się może prowadzić do kolejnych powikłań. W ostateczności takie zaniedbania mogą prowadzić nawet do amputacji kończyny. Więcej o ZSC dowiesz się tutaj. Jedną ze skuteczniejszych metod odciążenia są indywidualne wkładki do butów dla cukrzyków. Nie tylko odciążające miejsce owrzodzenia, lecz także pobudzające krążenie krwi w stopach. Z czego wykonane są wkładki dla diabetyków? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze idealnych wkładek ortopedycznych?

 

W jaki sposób wkładki pomagają w leczeniu stopy cukrzycowej?

Zespół stopy cukrzycowej jest stanem, w którym zaburzone jest czucie w stopie, co zwykle prowadzi do powstawania groźnych ran. Ich leczenie jest procesem długotrwałym i stosunkowo trudnym.

Aby temu zapobiegać, zaleca się stosowanie wkładek odciążających i pobudzających krążenie krwi w stopach (krew z łydek zostaje doprowadzona także do stóp). Odpowiednio dobrane wkładki dla cukrzyków wpływają także na poprawę komfortu poruszania się, zmniejszając dolegliwości bólowe:

P

amortyzują stopę podczas chodzenia

P

redukują przeciążenia powstałe w trakcie przemieszczania się bądź długotrwałego trwania w pozycji stojącej

P

przeciwdziałają neuropatii

Dodajmy, że powyższe właściwości predysponują wkładki do zastosowań również przy innych dolegliwościach (np. bóle reumatyczne czy żylaki). Zalecane są też osobom wykonującym pracę stojącą, narażonym na występowanie opuchnięć i obrzęków.

Jakie właściwości mają idealne wkładki do butów dla cukrzyków?

044 number 4

Wkładki do butów dla cukrzyków powinny być wykonane z wysokiej jakości delikatnych materiałów, które zapewnią komfort i zapobiegną obtarciom. delikatnie masować stopy w najbardziej narażonych na zmiany miejscach.

046 number 6

Dodatkowo materiał z którego wykonane są wkładki, powinien być odporny na odkształcanie, co powoduje powrót powierzchni wkładki do pierwotnego kształtu, nawet po długim okresie użytkowania.

049 number 9

Wkładki muszą być oddychające, aby zapewnić skórze stóp dobrą wentylację. Odpowiednia cyrkulacja powietrza w bucie zabezpieczy przed grzybicą skóry i paznokci. W przypadku stopy cukrzycowej ma to szczególnie ważne znaczenie, bowiem schorzenia skóry stają się dla niej kolejnym obciążeniem, a środki przeciwgrzybicze dodatkowo osłabiają wrażliwą skórę.

Wkładki do butów dla cukrzyków
045 number 5

Wierzchnia warstwa wkładek musi cechować się działaniem antybakteryjnym.

cyfra 5

Wkładki do butów dla cukrzyków cechuje ogromna wytrzymałość na uszkodzenia. Nawet niewielkie wady mogą powodować rany.

Indywidualne wkładki do butów dla cukrzyków

Indywidualne wkładki ortopedyczne, wykonane na podstawie wywiadu z pacjentem, przeprowadzonych badań oraz diagnostyki są w stanie skutecznie zapobiegać nasilaniu się dolegliwości, a także działać profilaktycznie.

Korzystając z rozwoju medycyny oraz osiągnięć współczesnej technologii profesjonalny gabinet fizjoterapeutyczny jest w stanie:

  • wytworzyć niestandardowe wkładki ortopedyczne z odciskami 3D pobranymi od pacjenta
  • wykorzystać synergię materiałów (połączenie różnych cech w celu uzyskania jednego, optymalnego efektu), zgodnie z wykazywanymi właściwościami fizykochemicznymi
  • zastosować elementy umożliwiające modernizację oraz ponowną regulację, zachowując przy tym estetykę oraz szacunek dla środowiska.

Wkładki do butów dla osób z cukrzycą są odpowiednio dopasowane do buta. Powinny być łatwe do dopasowania i regulacji, aby zapewnić optymalne wsparcie dla stóp oraz zapobiec przemieszczaniu się w bucie podczas chodzenia.

Nie mniej istotne jest dostosowanie wkładek cukrzycowych do rodzaju noszonego obuwia. Nie może być mowy o samodzielnym przycinaniu, czy przyginaniu wkładek, ponieważ niszczy to strukturę materiału, a także niweczy wysiłki specjalisty fizjoterapii zmierzające do poprawy stanu stóp pacjenta, a co za tym idzie, komfortu życia. Stopy cukrzyka są bardzo delikatne i dlatego każda wypukłość szkodzi zdrowiu.

Twoje stopy bolą, puchną, są zmęczone? Chodzenie sprawia Ci coraz większą trudność? To czas, by skorzystać z pomocy specjalistów. Nie dość, że Twoje życie odzyska urok, to jeszcze otrzymasz 30 dni bezpłatnego serwisu, gdyby okazało się, że po ułożeniu wkładki, konieczna jest korekta jej dopasowania.

Sprawdź możliwości wkładek indywidualnych już dziś, a już nigdy nie zrezygnujesz ze spaceru. Czy można chcieć więcej?

Twoje stopy bolą, puchną, są zmęczone? Chodzenie sprawia Ci coraz większą trudność? To czas, by skorzystać z pomocy specjalistów. Nie dość, że Twoje życie odzyska urok, to jeszcze otrzymasz 30 dni bezpłatnego serwisu, gdyby okazało się, że po ułożeniu wkładki, konieczna jest korekta jej dopasowania.

Sprawdź możliwości wkładek indywidualnych już dziś, a już nigdy nie zrezygnujesz ze spaceru. Czy można chcieć więcej?

 

 

Kosmetyki dla diabetyków dostępne w naszym sklepie Rotulamed.pl 

Krem do stóp z lipidami PODOPHARM
Spray przeciwgrzybiczy do stóp PODOPHARM
Wzmacniające serum do paznokci PODOPHARM
Ochronny krem do stóp w piance z mikrosrebrem i jaskółczym zielem PODOPHARM