Konsultacja fizjoterapeutyczna

Dolegliwości stóp, kolan czy bioder mogą być symptomem rozwijających się wad lub poważniejszej choroby układu ruchu.

Jeśli chcesz długo cieszyć się sprawnością i aktywnym trybem życia, konsultacja fizjoterapeutyczna pozwoli Ci zdiagnozować schorzenia oraz odpowiednio dobrać indywidualną terapię.

Nie lekceważ objawów bólowych!

konsultacja fizjoterapeutyczna

Dzięki konsultacji terapeutycznej dowiesz się:

 • co jest przyczyną Twoich dolegliwości
 • czy rozwijają się u Ciebie haluksy i inne wady stóp uwarunkowane genetycznie
 • jaka terapia będzie dla Ciebie najlepsza w celu pozbycia się dolegliwości
 • jaki zestaw ćwiczeń jest zalecany w ramach rehabilitacji
 • czy i jakie wkładki ortopedyczne należy dobrać, by skorygować powstałe u Ciebie wady stóp

Kto szczególnie powinien skonsultować się z fizjoterapeutą?

 

 

buty dziecięce

Dzieci

Pierwsza wizyta jest zalecana w wieku ok 4 r. ż. lub wcześniej, jeśli zauważymy, że dziecko często się potyka, przewraca lub mocno krzywi buty. Dodatkowo jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży, które regularnie uprawiają sport. Konsultacja może zapobiec nawracającym urazom oraz patologiom związanym z okresem wzrostowym. Szybki wzrost u dzieci może powodować wady postawy. Zdarza się, że przy skoku wzrostu kończyny dolne nie rosną idealnie w tym samym czasie. Wystepuje wówczas asymetria kończyn dolnych u dziecka. 

Sportowcy

Dolegliwości i wady stóp mogą mieć poważne skutki dla wszystkich partii narządu ruchu: kolan, bioder oraz kręgosłupa. Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się bieganiem, kolarstwem, piłką nożną czy innymi sportami, zapisz się na konsultację fizjoterapeutyczną już dziś! Dobierz indywidualne wkładki ortopedyczne, które zapobiegną powstawaniu wad, niektórych kontuzji i pomogą w usunięciu obecnych już dolegliwości! Jako jedyna klinika na Śląsku dobieramy specjalistyczne wkładki ortopedyczne indywidualnie dopasowane dla każdej dyscypliny sportu! Po badaniu otrzymasz również zestaw ćwiczeń mający na celu poprawę kondycji układu ruchu, oraz zalecenia co do dalszej terapii – byś mógł cieszyć się sprawnością fizyczną jak najdłużej!

jogging
pregnant

Kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka

Szybka zmiana wagi, naturalne w ciąży rozluźnienie więzadeł oraz przesunięcie środka ciężkości może powodować bóle stóp oraz kręgosłupa. Jeśli jesteś w ciąży lub właśnie urodziłaś dziecko – zapisz się na diagnostykę, by złagodzić spowodowane ciążą zniekształcenia układu ruchu i zapobiec powstawaniu dalszych wad! Nasze badanie jest nieinwazyjne i w 100% bezpiecznie dla zdrowia dziecka!

Osoby pracujące w pozycji stojącej

Wykonywanie powtarzalnych ruchów w pozycji stojącej może przyczyniać się do bólów kręgosłupa oraz powstawania żylaków. Nie pozwól, by lata pracy wpłynęły na jakość Twojego życia – poważne uszkodzenia stóp mogą przyczyniać się do chronicznego bólu kręgosłupa, który może w ostateczności prowadzić do konieczności rezygnacji z pracy stojącej. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne do butów i terapia pomogą złagodzić objawy i zapobiec dalszym schorzeniom!

fryzjer e1536741485267
seniora bola kolana

Osoby starsze

Zaburzenia chodu i równowagi wraz z wiekiem nasilają się. Dolegliwości takie jak bóle kręgosłupa, artretyzm, zaburzenia krążenia – powodują ból i uczucie ciężkości stóp. Brak prawidłowej profilaktyki i leczenia może znacznie obniżyć jakość życia. Jednak nie musi tak być! Konsultacja fizjoterapeutyczna pomoże Ci dobrać odpowiednią terapię, wkładki lub obuwie ortopedyczne – byś mógł dłużej cieszyć się aktywnym życiem bez bólu!

Osoby pracujące w butach ochronnych lub eleganckim obuwiu

Sztywne noski i podeszwy butów zaburzają biomechanikę stopy. Podobnie buty na wysokim obcasie („szpilki”) – po wielu latach pracy w takim obuwiu mogą pojawić się nieodwracalne zniekształcenia stóp i poważne dolegliwości bólowe. Aby zapobiec konsekwencjom noszenia obuwia ochronnego czy eleganckich butów – należy jak najszybciej dobrać zestaw ćwiczeń, terapię manualną i wkładki korygujące powstałe zniekształcenia. To wszystko uzyskacie dzięki badaniu i konsultacji z fizjoterapeutą!

obuwie e1536741431483

Z jakimi problemami możesz się do nas zwrócić?

 • Bóle i zawroty głowy;
 • Bóle kręgosłupa (rwa kulszowa, dyskopatia, lumbago itp.);
 • Bóle i choroby zwyrodnieniowe stawów;
 • Kontuzje sportowe, bóle i przeciążenia mięśni;
 • Tendinopatie (zapalenie ścięgna Achillesa, łokieć golfisty, łokieć tenisisty);
 • Stany po zabiegach operacyjnych (np. artroskopia kolana, endoproteza biodra, kolana, cesarskie cięcie);
 • Blizny pooperacyjne (np. cesarskie cięcie)
 • Stany zapalne i obrzęki;
 • Dysfunkcje stopy (ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ból, pieczenie podeszwy stóp, halluxy).
 • Czynnościowe zaburzenia układu pokarmowego (refluks, zaparcia, wzdęcia itp.)

 

Wiele dolegliwości bólowych może wynikać z zaburzeń w biomechanice stopy

Ból jest sygnałem ostrzegawczym. Jest stanem patologicznym, nie można go lekceważyć, bo zagraża rozwinięciem stanów zapalnych i może doprowadzić do trwałych zwyrodnień. Lepiej zapobiegać, dlatego wykonaj diagnostykę i w porę zatrzymaj postęp zmian. Mamy sposoby na to, byś cieszył się bezbolesną aktywnością. Czekamy na Was w Ortomedicum. Jak trafić do Ortomedicum w Gliwicach lub we Wrocławiu? Sprawdź na Kontakt.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu