Obuwie ortopedyczne
Odpowiednie obuwie ortopedyczne nie powoduje otarć, stabilizuje naszą stopę oraz ją odciąża. Zastosowanie obuwia ortopedycznego może być doskonałym uzupełnieniem dla stosowanych już wkładek ortopedycznych. Obuwie ortopedyczne i zdrowotne, jakie możecie zakupić w naszym sklepie ortopedycznym online RotulaMed to klapki, sandały, buty sportowe, półbuty damskie i męskie, obuwie zdrowotne do domu i pracy, obuwie specjalistyczne i wiele innych.
Większość modeli obuwia zdrowotnego dają możliwość zamieszczenia wkładki ortopedycznej korygującej indywidualne schorzenia stóp pacjenta.
W modelach marki PAPS można również korzystać z innowacyjnej wkładki 3D producenta, dającej stopie podparcie w trzech anatomicznych punktach. Obuwie domowe PAPS to wyrób medyczny.
Część modeli spośród obuwia ortopedycznego np. marka PANACEUM mają możliwość refundacji z NFZ.
Obuwie ortopedyczne dostępne tylko w Ortomedicum Gliwice. Odwiedź nas osobiście, jeśli chcesz przymierzyć i porównać różne modele butów. Nasi specjaliści doradzą CI, jak wybrać najlepsze buty na Twoje schorzenia.
Kiedy warto stosować obuwie ortopedyczne?
wady stóp np. płaskostopie poprzeczne, podłużne
bóle śródstopia, bóle kręgosłupa wywołane wadą chodu
stany zapalne kości i stawów stopy oraz kończyny dolnej (staw kolanowy, staw biodrowy)
dolegliwości wywołane przeciążeniem mięśni uda i podudzia
haluksy
koślawość stóp, stopy płaskie, płasko-koślawe
ostroga piętowa oraz profilaktyka tych schorzeń
palec jeździecki, palce młotkowate
stopa cukrzycowa
nadwaga, otyłość
Co wyróżnia nasze obuwie ortopedyczne:
- W klapkach i sandałach wkładka jest wyprofilowana zgodnie ze skanem stopy, wykonana z antybakteryjnych i antypoślizgowych materiałów, odpowiednich również dla stopy cukrzycowej
- Buty zdrowotne, a także paski klapek i sandałów wykonane są z naturalnej skóry
- Buty dla cukrzyków mają specjalne szwy wewnętrzne, niepowodujące otarć
- Najskuteczniejsze rozwiązanie w butach na haluksy, jakim jest wstawka wykonana z elastycznego materiału zamieszczona w miejscu halluksa. Materiał dopasowuje się do stopy, niepowodując ucisku ani otarć.
- W butach ortopedycznych stosujemy kilka rozwiązań: sznurówki lub rzepy, które ułatwiają zakładanie buta i utrzymują stabilność stopy, co jest szczególnie ważne przy deformacjach stopy lub znaczących opuchliznach
- Dopasowujemy obuwie również dla osób z amputacją palców czy całkowitym brakiem palców
- Obuwie zdrowotne to doskonałe rozwiązanie dla osób mających już indywidualne wkładki ortopedyczne, ponieważ wewnątrz buta, zwłaszcza w przodostopiu, znajduje się odpowiednio więcej przestrzeni dla wkładek
- Odpowiednie modele butów ortopedycznych znajdą u nas również pacjenci ze skrótem kończyny. Odpowiednie modele np. marki PANACEUM, mają miejsce na wkładkę skrótową do 1,5 cm. Wkładkę możesz wykonać w gabinetach Ortomedicum Gliwice i Wrocław.
- Podeszwy są antypoślizgowe, wykonane z materiałów amortyzujących obciążenia stóp w czasie chodu (np. pianka, korek itp.)
Jeśli myślisz, że obuwie ortopedyczne to dobry wybór dla Twoich stóp to odwiedź nas w Gliwicach lub zamów w naszym sklepie internetowym RotulaMed
Co dokładnie znajdziesz w sklepie ortopedycznym RotulaMed?
Sprawdź, jakie kategorie obuwia zdrowotnego możesz zakupić na rotulamed.pl Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać rozmiar lub jaki model butów będzie najlepszy dla schorzenia Twoich stóp, skontaktuj się z naszą infolinią 667398800.
Buty zdrowotne damskie
Buty ortopedyczne damskie
Obuwie domowe damskie
Klapki zdrowotne damskie
Sandały zdrowotne damskie
Buty zdrowotne męskie
Buty ortopedyczne męskie
Obuwie domowe męskie
Klapki zdrowotne męskie
Sandały zdrowotne męskie
Buty dla cukrzyków damskie
Buty dla cukrzyków męskie
Obuwie medyczne damskie
Obuwie medyczne męskie
Dezynfekcja Twojego obuwia
Suche czyszczenie i dezynfekcja obuwia.
Buty, w których chodzisz na co dzień mają brzydki zapach potu?
A może przechowywałeś zimowe buty na strychu i mają nieprzyjemny zapach?
Skorzystaj z profesjonalnej dezynfekcji obuwia w Ortomedicum. Czyste świeże buty, przede wszystkim pozbawione chorobotwórczej mikroflory (grzyby, pleśnie, bakterie, wirusy). Cały proces trwa ok. 50-60 minut i wykonujemy go w gabinecie za pomocą urządzenia marki KLENZ. Jego działania nie uszkadza skóry, nie zmienia też koloru materiałów.