Jak powstaje wkładka ortopedyczna?

Nasze wkładki ortopedyczne wykonujemy na miejscu, w oparciu o dokładne badania diagnostyczne. Wkładki nie tylko korygujemy indywidualnie do wad stóp każdego pacjenta, ale również dopasowujemy do trybu i aktywności życiowej pacjentów. Bogata gama ponad 85 rodzajów baz wkładek pozwala na idealne dobranie wkładki do Twoich indywidualnych potrzeb i trybu życia, bez względu na wiek.

Wizyta obejmująca badanie komputerowe stóp, diagnostykę fizjoterapeutyczną i natychmiastowe wykonanie wkładek na miejscu zajmie nam jedynie 1.5 godziny!

Jak powstaje wkładka ortopedyczna?

  • 1. Wywiad medyczny

  • 2. Badanie na macie podobarometrycznej

  • 3. Badanie na podoskopie

  • 4. Wykonanie odbitki na plantografie

  • 5. Pobieranie odcisku w pozycji skorygowanej

  • 6. Formowanie wkładki na ciepło

  • 7. Indywidualna korekta wad

  • 8. Gotowe wkładki

Proces tworzenia wkładek ortopedycznych

  1. Na początek wykwalifikowany fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, podczas którego poznajemy dolegliwości bólowe, a także rodzaj aktywności sportowej oraz zawodowej zgłaszającego się do nas pacjenta.
  2. Następnie na podoskopie specjaliści wykonują statyczną oraz, za pomocą testów fizjoterapeutycznych, funkcjonalną ocenę stanu stóp pacjenta.
  3. Kolejnym etapem jest badanie komputerowe na macie tensometrycznej, które pozwala na precyzyjne określenie zaburzeń stopy zarówno w pozycji stojącej, jak i podczas chodu.
  4. Projektowanie wkładki ortopedycznej dla każdej stopy indywidualnie poprzedza pobranie odcisków stóp za pomocą plantokonturografu. Taka odbitka daje możliwość dokładnego rozplanowania elementów korygujących na wkładce.
  5. Badanie manualne umożliwia ocenę stanu stóp oraz zakresu ruchomości poszczególnych elementów narządu ruchu, dlatego także jest stałym elementem badania, zanim wykonamy indywidualne wkładki ortopedyczne.
  6. W kolejnym kroku fizjoterapeuta w specjalnych poduszkach próżniowych pobiera odcisk stóp pacjenta w pozycji skorygowanej.
  7. Bardzo istotnym elementem tworzenia wkładek indywidualnych jest ich podgrzanie oraz formowanie we wcześniej przygotowanej formie bezpośrednio na stopach pacjenta.
  8. Do tak przygotowanych wkładek specjalista dokleja wcześniej zaprojektowane korekty dobrane indywidualnie do każdej ze stóp i szlifuje je aby zapewnić komfort użytkowania.
  9. Ostatnim elementem wykonania wkładek indywidualnych w gabinetach Ortomedicum jest ich przymierzenie przez pacjenta jeszcze w gabinecie.

Bardzo istotnym elementem tworzenia indywidualnych wkładek ortopedycznych w naszych gabinetach jest fakt, że wkładki  są wykonywane przez fizjoterapeutę, który przeprowadza badanie i dokładnie poznał potrzeby zgłaszającego się pacjenta. Specjalista kontroluje cały proces od początku do końca i wie jakiego efektu oczekuje po zastosowaniu wkładek u konkretnej osoby na koniec wizyty, kiedy wkładki są przymierzane. Dodatkowo specyfika wkładek wykonywanych przez naszych specjalistów pozwala na wprowadzenie zmian w korektach, na każdym etapie terapii  bez konieczności wykonywania nowych, jeżeli wcześniejsze zachowują jeszcze swoje podstawowe właściwości.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu