Wkładki ortopedyczne

Jesteśmy ekspertami w tworzeniu indywidualnych wkładek ortopedycznych. Przez ostatnie 6 lat zebraliśmy grono zadowolonych klientów, którzy do nas wracają. Zajmujemy się całym procesem tworzenia wkładek kompleksowo, od diagnostyki komputerowej, przez konsultację z fizjoterapeutą, po wykonanie gotowego produktu. Jeśli chcesz chronić swoje stawy, kolana, biodra i kręgosłup, nie zwlekaj i umów się na wizytę do naszego specjalisty już dziś! Twoje indywidualne wkładki korygujące dostaniesz od ręki, już podczas pierwszej wizyty! Dzięki nim zmniejszysz ból kręgosłupa i znacznie ograniczysz uczucie zmęczonych stóp – nasze wkładki ortopedyczne bardzo dobrze absorbują wszelkie wstrząsy podczas chodzenia czy biegania.

Co wyróżnia wkładki wykonane w Ortomedicum?

SZYBKOŚĆ WYKONANIA

w czasie jednej godzinnej wizyty masz gotowe wkładki

SERWIS

możliwość przemodelowania wkładki w trakcie leczenia

TERMOPLASTYCZNOŚĆ

umożliwia formowanie wkładki na każdej stopie

INDYWIDUALNOŚĆ

spersonalizowana korekcja wad

szlifierka 2

DYNAMICZNOŚĆ

wspierają określone funkcje stopy, a nie biernie podpierają

WYTRZYMAŁOŚĆ

wykonane z nowoczesnych i trwałych materiałów

NIEWIELKA GRUBOŚĆ

z zachowaniem funkcji terapeutycznych

ESTETYKA

ponad 20 materiałów pokryciowych do wyboru

Inna wkładka dla każdego

Dysponujmy ponad 85 rodzajami wkładek. Jako jedna z nielicznych klinik podologicznych wykonujemy specjalistyczne, indywidualne wkładki które są w 100% dobrane do potrzeb pacjenta:

 • Wkładki ortopedyczne dobrane do różnych dyscyplin sportu – bo problemy biegacza i piłkarza nie są takie same!
 • Wkładki ortopedyczne dla diabetyków – bo stopa cukrzycowa potrzebuje szczególnej opieki;
 • Wkładki ortopedyczne dla seniorów – bo choroba reumatyczna stawów wymaga stanowczego podejścia.
 • Wkładki ortopedyczne dla dzieci – bo zapobieganie wadom rozwojowym stóp to dbanie o prawidłowy rozwój całego układu szkieletowego Twojego dziecka!
 • Wkładki ortopedyczne do butów roboczych – bo buty robocze zakładane codziennie na 8 -12h zmuszają stopy do pracy w nienaturalnych warunkach i narażają na szereg przeciążeń i dolegliwości bólowych, począwszy od stóp, przez kolana, biodra, aż do kręgosłupa.

Nasze wkładki ortopedyczne wykonujemy indywidualnie dla każdego pacjenta, niezależnie od wieku.

Wizyta obejmująca badanie komputerowe stóp i natychmiastowe wykonanie wkładek na miejscu zajmie nam jedynie 1.5 godziny!

Zapewniamy pełną pomoc przy doborze wkładek oraz indywidualną poradę, wykonanie z najwyższej jakości materiałów i serwisowanie wkładek.

Jakie wkładki możemy dla Ciebie wykonać?

wkladki

wkładki dziecięce i młodzieżowe

wkładki miejskie

wkładki sportowe

wkładki specjalistyczne

wkładki na najczęściej leczone wady

wkładki dziecięce i młodzieżowe

wkładki miejskie

wkładki sportowe

wkładki specjalistyczne

wkładki na najczęściej leczone wady

wkladki

Gabinet Gliwice - zadzwoń!

Gabinet Wrocław - zadzwoń!

Jak powstaje wkładka?

 • 1. Wywiad medyczny

 • 2. Badanie na macie podobarometrycznej

 • 3. Badanie na podoskopie

 • 4. Wykonanie odbitki na plantografie

 • 5. Pobieranie odcisku w pozycji skorygowanej

 • 6. Formowanie wkładki na ciepło

 • 7. Indywidualna korekta wad

 • 8. Gotowe wkładki

Proces tworzenia wkładek ortopedycznych

 1. Na początek wykwalifikowany fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny, podczas którego poznajemy dolegliwości bólowe, a także rodzaj aktywności sportowej oraz zawodowej zgłaszającego się do nas pacjenta.
 2. Następnie na podoskopie specjaliści wykonują statyczną oraz, za pomocą testów fizjoterapeutycznych, funkcjonalną ocenę stanu stóp pacjenta.
 3. Kolejnym etapem jest badanie komputerowe na macie tensometrycznej, które pozwala na precyzyjne określenie zaburzeń stopy zarówno w pozycji stojącej, jak i podczas chodu.
 4. Projektowanie wkładki ortopedycznej dla każdej stopy indywidualnie poprzedza pobranie odcisków stóp za pomocą plantokonturografu. Taka odbitka daje możliwość dokładnego rozplanowania elementów korygujących na wkładce.
 5. Badanie manualne umożliwia ocenę stanu stóp oraz zakresu ruchomości poszczególnych elementów narządu ruchu, dlatego także jest stałym elementem badania, zanim wykonamy indywidualne wkładki ortopedyczne.
 6. W kolejnym kroku fizjoterapeuta w specjalnych poduszkach próżniowych pobiera odcisk stóp pacjenta w pozycji skorygowanej.
 7. Bardzo istotnym elementem tworzenia wkładek indywidualnych jest ich podgrzanie oraz formowanie we wcześniej przygotowanej formie bezpośrednio na stopach pacjenta.
 8. Do tak przygotowanych wkładek specjalista dokleja wcześniej zaprojektowane korekty dobrane indywidualnie do każdej ze stóp i szlifuje je aby zapewnić komfort użytkowania.
 9. Ostatnim elementem wykonania wkładek indywidualnych w gabinetach Ortomedicum jest ich przymierzenie przez pacjenta jeszcze w gabinecie.

 • 1. Wywiad medyczny

 • 2. Badanie na macie podobarometrycznej

 • 3. Badanie na podoskopie

 • 4. Wykonanie odbitki na plantografie

 • 5. Pobieranie odcisku w pozycji skorygowanej

 • 6. Formowanie wkładki na ciepło

 • 7. Indywidualna korekta wad

 • 8. Gotowe wkładki

Do poczytania

Czy wkładki na ostrogę piętową naprawdę działają?

Czy wkładki na ostrogę piętową naprawdę działają?

Ostroga piętowa powoduje dolegliwości bólowe guza piętowego w wyniku zmian zwyrodnieniowych. Zwykle dokuczliwy ból jest usytuowany w przyśrodkowej części kości piętowej. Chroniczny proces zapalny doprowadza do tworzenia się we wrażliwym miejscu nadprogramowej tkanki...

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu