Jak zadbać o pękające pięty?

20 września 2018
Projekt-bez-tytułu-23.jpg

Pękające pięty, to bolesny i wstydliwy problem,  z którym boryka się duża część społeczeństwa.  Nie jest to jedynie problem estetyczny ale także zdrowotny i bólowy.

Przyczyny:

Pęknięcia w obrębie pięt są najczęściej następstwem przesuszenia skóry w tym miejscu. Czynnikami sprzyjającym ich tworzeniu jest:

  • nadwaga,  
  • nieprawidłowe obciążenie stóp ,
  • nieodpowiednie nawodnienie organizmu,
  • niedobory witaminowe,
  • zaburzenia homonalne np. niedoczynność tarczycy.

Początkowo skóra pięt jest sucha, następnie naskórek stopniowo narasta, robi się twardy i wtedy pojawiają się pęknięcia. Szczeliny mogą być jedynie powierzchowne,  ale mogą także siegac skóry wlasciwej powodując silny ból przy chodzeniu i nacisku. Zdarza się że pojawia się krew lub wydzielina która towarzyszy stanom zapalnym.

Dlaczego może to być niebezpieczne?

Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie i wirusy. Łatwo wtedy o zakażenie i poważne kłopoty zdrowotne. Bez pomocy specjalisty nie będzie lepiej. Nie wystarczy jeden zabieg, by problem zniknął raz na zawsze. Profesjonalne leczenie pięt jest długotrwałe.

Jak pozbyć się problemu?

Aby pozbyć  się problemu najlepiej wybrać się do podologa aby wykonać profesjonalny zabieg a następnie pielęgnować stopy w domu, aby podtrzymać dobry efekt.

Zabieg opracowania pięt wykonujemy w następujący sposób: 

  1. Zmiękczamy naskórek specjalnym preparatem
  2. Opracowujemy pęknięcia przy użyciu i skalpela i dłuta
  3. Wyglądamy skórę frezarka
  4. Robimy tzw opatrunek z grubej warstwy kremu i owijamy pięty w folię na 15-20 minut

Co można robić w domu?

Należy pamiętać, żeby regularnie kremować skórę pięt,  wybierać obuwie z pełnymi piętami, unikać chodzenia boso,  nie stosować tarek i pumeksu, parę razy w tygodniu wykonywać peeling po którym obficie nawilżyć skórę stóp odpowiednio dobranym preparatem.

Wypijac odpowiednia ilość płynów oraz stosować dietę bogatą w witaminy. Co kilka tygodni zgłaszać się na zabieg podologiczny.

Pękające pięty

logo-ortomedicum-white-200

Sercem naszych gabinetów jest dobro każdego pacjenta. Wiemy, że w leczeniu stóp ważne jest postawienie trafnej diagnozy, dlatego stawiamy na uznane metody, których uzupełnieniem jest najnowocześniejszy sprzęt. Ponieważ dla nas liczy się przede wszystkim Twoje zdrowie zatrudniamy w naszej klinice najwyższej klasy specjalistów. Połączenie tradycji i technologii sprawia, że możliwe są doskonałe efekty lecznicze.

Zarezerwuj wizytę!

Kontakt

Wrocław

al. J. Kasprowicza 9a
51-136 Wrocław

Tel. +48 71 395 28 82

Gliwice

ul. Skowrończa 1
44-100 Gliwice

Tel. +48 721 255 385

Wykonanie The First. Wszystkie prawa zastrzeżone 2018 | ortomedicum.pl