Praca zdalna i domowa izolacja

Pandemia koronawirusa pojawiła się w 2020r. diametralnie zmieniając życie Polaków. Home office, czyli praca zdalna stała się codziennością dla wielu zawodów. W konsekwencji spowodowało to zamknięcie ludzi w domach, co nasiliło siedzący tryb życia. Jednocześnie warto wspomnieć, że wskutek pracy zdalnej został rozregulowany i często znacząco wydłużony czas pracy. Home office powoduje gorszą pozycję ciała w czasie pracy (często z kanapy w pozycji horyzontalnej), czego skutkiem są między innymi bóle ramion, bóle bioder czy kręgosłupa, a nawet gorszą jakość snu. Niewysypianie się skutkuje gorszą wydajnością pracownika w ciągu dnia oraz wzrostem spożycia dodatkowych posiłków. Słaba aktywność fizyczna może wpływać także na układ sercowo-naczyniowy. Pojawiają się kłopoty z pamięcią oraz koncentracją, a także zmniejszonym libido. Warto pamiętać, że brak aktywności fizycznej przyczynia się do występowania zaparć, hemoroidów oraz innych problemów trawiennych.

Brak aktywności fizycznej w czasie pandemii

Przed pandemią, wychodzenie do pracy stanowiło nie tylko pracę samą w sobie, ale także dodatkową porcję aktywności fizycznej, którą trzeba było wykonać w drodze do i z biura. Było powodem do spotkań z innymi pracownikami. Czas pandemii nasila samotność i utrudnia nawiązywanie nowych relacji.

Zaniedbanie stanu zdrowia

Pandemia sprawiła, że Polacy zaczęli odczuwać nasilony stres wynikający z trudnych emocji wywołanych m.in. niestabilną sytuacją ekonomiczna w kraju i na świecie, stale zmieniającymi się obostrzeniami, powszechną izolacją w domach, home office, utrudnionym dostępem do opieki medycznej. Brak możliwości swobodnego skontaktowania się z lekarzem spowodowało zaniedbanie stanu zdrowia i leczenia chorób już występujących. Dokładając do tego źle zbilansowaną dietę, nadmierną ilość przekąsek, nadużywanie alkoholu lub papierosów spowoduje to trwałe pogorszenie stanu zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Zespół profilaktyczny Ortomedicum

w którego skład wchodzą wykwalifikowani specjaliści z zakresu dietetyki, fizjoterapii oraz podologii, pomogą kompleksowo zadbać o kondycję Państwa zdrowia. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę, w której w sposób całościowy dobierzemy odpowiedni sposób żywienia i aktywności fizycznej. Skontrolujemy Państwa pod kątem ewentualnych wad postawy, zbyt dużego obciążenia stawów i stóp.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach