Podologia – jak dbać o zdrowie naszych stóp?

Popękane pięty, grzybica paznokci, wrastające paznokcie, modzele i odciski – szpecą nasze stopy i sprawiają, że wstydzimy się założyć sandały. W naszych gabinetach podologii Ortomedicum Wrocław i Gliwice zadbamy o zdrowie Twoich stóp tak, by znowu stały się piękne!

Zabiegi podologii leczniczo-kosmetycznej mają za zadanie przywrócić stopom ich naturalny, estetyczny wygląd. To dziedzina, która zajmuje się także problemami dermatologicznymi, jak grzybica czy nadmierna potliwość stóp.

  Problemy z paznokciami

  • krwiaki podpaznokciowych
  • zgrubiałe paznokcie
  • zmiany chorobowe na paznokciach

  Pobieramy również materiał do badań bakteriologicznych i mykologicznych. 

  Zapewniamy:

  specjalistyczne preparaty do pielęgnacji dostosowane do Twoich potrzeb

  certyfikowanych specjalistów ds. podologii

  Poznaj zespoły Ortomedicum z WrocławiaGliwice

  nowoczesne, nieinwazyjne metody leczenia wielu powszechnych dolegliwości (np. nadmierna potliwość, grzybica paznokci, zniszczone lub wrastające paznokcie)

  najnowsze, ale sprawdzone urządzenia (np. do dezynfekcji i odświeżania obuwia lub leczenia grzybicy)

  W naszych gabinetach oferujemy

  Jonoforeza

  Skuteczna terapia leczenia nadmiernej potliwości stóp i dłoni. Czterotygodniowa terapia w gabinecie w połączeniu z preparatami do stosowania w domu daje wspaniałe rezultaty o czym przekonało się już wielu naszych pacjentów.

  Ozonator Klenz

  Dezynfekcja i usuwanie przykrego zapachu obuwia ozonatorem Klenz – to jedyne urządzenie tego typu dostępne na polskim rynku! Powoduje, że Twoje obuwie, które w trakcie użytkowania nabrało przykrego zapachu znów będzie świeże i pozbawione szkodliwych drobnoustrojów.

  Laser Lunula

  Szybka, bezinwazyjna, bezbolesna oraz nieobciążająca wątroby terapia grzybicy paznokci. Nasz laser rewelacyjnie sprawdza się także w regeneracji paznokci po urazach (np. martwica i wspomaganie odrastania paznokci u biegaczy) oraz po pedicure lakierami hybrydowymi i żelami.

  Gwarantujemy bezpieczeństwo zabiegów:

  Stosujemy tylko sterylne narzędzia oraz materiały jednorazowego użytku.

  Korzystamy z certyfikowanych preparatów gwarantujących odkażanie pomieszczeń oraz urządzeń.

  Podologia to stosunkowo nowa dziedzina w Polsce – do tej pory niewielu ludzi myślało o dbaniu o zdrowie swoich stóp i lekceważyło wpływ zdrowia stopy na cały układ ruchu. Na szczęście razem z rosnącą modą na zdrowie i fitness wzrosła także świadomość tego, jak istotne jest dbanie o stopy.

  Jeśli chcemy jeszcze przez wiele lat chodzić na siłownię, uprawiać sporty, jeździć na wycieczki, tańczyć do białego rana, czy po prostu móc pograć z dziećmi w piłkę – musimy zadbać o podstawowy narząd naszego ruchu już dziś. Dlatego właśnie coraz więcej ludzi decyduje się na zabiegi profilaktyczno-pielęgnacyjne stóp.

  Kim jest podolog? Najważniejsze informacje

  Jeśli chcesz, by Twoje stopy prezentowały się pięknie, o każdej porze roku i niezależnie od okazji, ale przede wszystkim by były również zdrowe to koniecznie sprawdzaj ich stan podczas wizyty u podologa. Możesz się do niego zgłosić z różnymi dolegliwościami, ale zawsze, gdy masz kłopot z powracającą grzybicą stóp, czy wrastającym paznokciem bądź innymi poważnymi schorzeniami. 

  Pamiętaj jednak, że podolog to jednak nie lekarz, a specjalista zajmujący się usuwaniem patologicznych zmian na stopach i ich profilaktyką, a jego profesja bardziej wiąże się z kosmetologią, aniżeli z medycyną. 

  Ze względu na swoją specjalizację podolog bardzo często podejmuje współpracę z dermatologiem, czy diabetologiem, bądź chirurgiem. Zgłaszając się do niego jesteś zatem pod odpowiednią kontrolą. Sprawdź, kiedy udać się na wizytę. 

   

  Choroby stóp, a wizyta u podologa! Kiedy się do niego zgłosić?

  Jeśli na Twoich stopach w ostatnim czasie pojawiły się mało estetyczne zmiany bądź inne bolesne schorzenia to koniecznie udaj się do podologa. Na pewno Twoją uwagę powinny zwrócić takie zmiany, jak: wrastające paznokcie, grzybica stóp i paznokci, bolesne odciski, nadmierne rogowacenie, brodawki, nadpotliwość stóp czy pękające pięty. Informacje i porady o tych schorzeniach i wielu innych można znaleźć w zakładce Do poczytania. Warto zdać sobie również sprawę z faktu, że każda z takich zmian może wpływać na nasze późniejsze zdrowie, a nieleczona przeistoczyć się w problem do leczenia chirurgicznego. 

   

  Stopa cukrzycowa w pracy podologa!

  Podolog bada także inne stany chorobowe związane ze stopami, jak chociażby stopę cukrzycową. Jest to nic innego, jak powikłania po cukrzycy, które są wynikiem niedostatecznego ukrwienia stóp. W jej wyniku zmniejsza się wrażliwość bólowa stóp i następuje spowolnienie gojenia się ran. 

  W razie wystąpienia takich objawów lub otrzymania negatywnej diagnozy lekarza koniecznie zwróć się do podologa, by zadbać o swoje zdrowie i piękne stopy!

   

  Inne schorzenia, w leczeniu których pomoże podolog

  Podolog zajmuje się jednak także innymi schorzeniami oraz wykonuje zabiegi typu masaż stóp, czy opatrunek na stopach. Podolog wskazuje także na to, jak odpowiednio obciąć paznokcie, a także może wspomóc pacjenta w instrukcji dotyczącej codziennej profilaktyki pielęgnacji stóp.

  Wiele osób zgłasza się do podologa także wówczas, gdy borykają się z problemem pękających lub suchych pięt. Z tego typu schorzeniem boryka się wiele osób będących w różnym wieku. 

  I wreszcie, do podologa udaj się także z odciskami, które są niczym innym, jak zrogowaciałą zmianą występującą na stopach. Odciski są najczęstszą konsekwencją noszenia zbyt obcisłych butów, a silny ból może uniemożliwić pacjentowi także chodzenie.  

  Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

  Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu

  Do poczytania

  Zespół stopy cukrzycowej – przyczyny, objawy, zapobieganie

  Zespół stopy cukrzycowej – przyczyny, objawy, zapobieganie

  Wpis na ten temat należy rozpocząć od kwestii samej cukrzycy jako choroby XXI wieku, która to nieleczona lub niezdiagnozowana może doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych, jak również śmierci. Jednym z tych schorzeń jest zespół stopy cukrzycowej (zsc),...

  Laserowe leczenie paznokci. Co potrafi laser Lunula?

  Laserowe leczenie paznokci. Co potrafi laser Lunula?

  W leczeniu i regeneracji zniszczonych paznokci stosujemy w Ortomedicum Wrocław laser Lunula. Stosujemy go w terapii paznokci stóp i rąk. Laserowe leczenie paznokci, co potrafi laser Lunula? Sprawdźmy.   Jakim paznokciom pomoże laser Lunula? uszkodzonym w wyniku...