Podologia – jak dbać o zdrowie naszych stóp?

Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem różnym schorzeniom stóp. Często jednak ignorujemy ważność dbania o zdrowie naszych stóp, co może prowadzić do poważnych problemów. Popękane pięty, grzybica paznokci, wrastające paznokcie, modzele i odciski – szpecą nasze stopy i sprawiają, że wstydzimy się założyć sandały. W naszych gabinetach podologii Ortomedicum Wrocław i Gliwice zadbamy o zdrowie Twoich stóp tak, by znowu stały się piękne!

Zabiegi podologii leczniczo-kosmetycznej mają za zadanie przywrócić stopom ich naturalny, estetyczny wygląd. To dziedzina, która zajmuje się także problemami dermatologicznymi, jak grzybica czy nadmierna potliwość stóp.

  stopy

  Problemy z paznokciami

  • krwiaki podpaznokciowych
  • zgrubiałe paznokcie
  • zmiany chorobowe na paznokciach

  Pobieramy również materiał do badań bakteriologicznych i mykologicznych. 

  Zapewniamy:

  specjalistyczne preparaty do pielęgnacji dostosowane do Twoich potrzeb

  certyfikowanych specjalistów ds. podologii

  Poznaj zespoły Ortomedicum z Wrocławia i Gliwice

  nowoczesne, nieinwazyjne metody leczenia wielu powszechnych dolegliwości (np. nadmierna potliwość, grzybica paznokci, zniszczone lub wrastające paznokcie)

  najnowsze, ale sprawdzone urządzenia (np. do dezynfekcji i odświeżania obuwia lub leczenia grzybicy)

  stopki

  W naszych gabinetach oferujemy

  stopka white

  Jonoforeza

  Skuteczna terapia leczenia nadmiernej potliwości stóp i dłoni. Czterotygodniowa terapia w gabinecie w połączeniu z preparatami do stosowania w domu daje wspaniałe rezultaty o czym przekonało się już wielu naszych pacjentów.

  stopka white

  Ozonator Klenz

  Dezynfekcja i usuwanie przykrego zapachu obuwia ozonatorem Klenz – to jedyne urządzenie tego typu dostępne na polskim rynku! Powoduje, że Twoje obuwie, które w trakcie użytkowania nabrało przykrego zapachu znów będzie świeże i pozbawione szkodliwych drobnoustrojów.

  stopka white

  Laser Lunula

  Szybka, bezinwazyjna, bezbolesna oraz nieobciążająca wątroby terapia grzybicy paznokci. Nasz laser rewelacyjnie sprawdza się także w regeneracji paznokci po urazach (np. martwica i wspomaganie odrastania paznokci u biegaczy) oraz po pedicure lakierami hybrydowymi i żelami.

  Gwarantujemy bezpieczeństwo zabiegów:

  Stosujemy tylko sterylne narzędzia oraz materiały jednorazowego użytku.

  Korzystamy z certyfikowanych preparatów gwarantujących odkażanie pomieszczeń oraz urządzeń.

  sterylne narzedzia

  Podologia to stosunkowo nowa dziedzina w Polsce – do tej pory niewielu ludzi myślało o dbaniu o zdrowie swoich stóp i lekceważyło wpływ zdrowia stopy na cały układ ruchu. Na szczęście razem z rosnącą modą na zdrowie i fitness wzrosła także świadomość tego, jak istotne jest dbanie o stopy.

  Jeśli chcemy jeszcze przez wiele lat chodzić na siłownię, uprawiać sporty, jeździć na wycieczki, tańczyć do białego rana, czy po prostu móc pograć z dziećmi w piłkę – musimy zadbać o podstawowy narząd naszego ruchu już dziś. Dlatego właśnie coraz więcej ludzi decyduje się na zabiegi profilaktyczno-pielęgnacyjne stóp.

  Kim jest podolog? Najważniejsze informacje

  Jeśli chcesz, by Twoje stopy prezentowały się pięknie, o każdej porze roku i niezależnie od okazji, ale przede wszystkim by były również zdrowe to koniecznie sprawdzaj ich stan podczas wizyty u podologa. Możesz się do niego zgłosić z różnymi dolegliwościami, ale zawsze, gdy masz kłopot z powracającą grzybicą stóp, czy wrastającym paznokciem bądź innymi poważnymi schorzeniami. 

  Pamiętaj jednak, że podolog to jednak nie lekarz, a specjalista zajmujący się usuwaniem patologicznych zmian na stopach i ich profilaktyką, a jego profesja bardziej wiąże się z kosmetologią, aniżeli z medycyną. 

  Ze względu na swoją specjalizację podolog bardzo często podejmuje współpracę z dermatologiem, czy diabetologiem, bądź chirurgiem. Zgłaszając się do niego jesteś zatem pod odpowiednią kontrolą. Sprawdź, kiedy udać się na wizytę. 

   

  Choroby stóp, a wizyta u podologa! Kiedy się do niego zgłosić?

  Jeśli na Twoich stopach w ostatnim czasie pojawiły się mało estetyczne zmiany bądź inne bolesne schorzenia to koniecznie udaj się do podologa. Na pewno Twoją uwagę powinny zwrócić takie zmiany, jak: wrastające paznokcie, grzybica stóp i paznokci, bolesne odciski, nadmierne rogowacenie, brodawki, nadpotliwość stóp czy pękające pięty. Informacje i porady o tych schorzeniach i wielu innych można znaleźć w zakładce Do poczytania. Warto zdać sobie również sprawę z faktu, że każda z takich zmian może wpływać na nasze późniejsze zdrowie, a nieleczona przeistoczyć się w problem do leczenia chirurgicznego. 

   

  Stopa cukrzycowa w pracy podologa!

  Podolog bada także inne stany chorobowe związane ze stopami, jak chociażby stopę cukrzycową. Jest to nic innego, jak powikłania po cukrzycy, które są wynikiem niedostatecznego ukrwienia stóp. W jej wyniku zmniejsza się wrażliwość bólowa stóp i następuje spowolnienie gojenia się ran. 

  W razie wystąpienia takich objawów lub otrzymania negatywnej diagnozy lekarza koniecznie zwróć się do podologa, by zadbać o swoje zdrowie i piękne stopy!

   

  Inne schorzenia, w leczeniu których pomoże podolog

  Podolog zajmuje się jednak także innymi schorzeniami oraz wykonuje zabiegi typu masaż stóp, czy opatrunek na stopach. Podolog wskazuje także na to, jak odpowiednio obciąć paznokcie, a także może wspomóc pacjenta w instrukcji dotyczącej codziennej profilaktyki pielęgnacji stóp.

  Wiele osób zgłasza się do podologa także wówczas, gdy borykają się z problemem pękających lub suchych pięt. Z tego typu schorzeniem boryka się wiele osób będących w różnym wieku. 

  I wreszcie, do podologa udaj się także z odciskami, które są niczym innym, jak zrogowaciałą zmianą występującą na stopach. Odciski są najczęstszą konsekwencją noszenia zbyt obcisłych butów, a silny ból może uniemożliwić pacjentowi także chodzenie.  

  Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

  Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu

  Do poczytania