Czym jest plantograf?

 

To z pozoru dosyć proste urządzenie służy nam do przeprowadzania kolejnego badania. Plantograf służy do odbijania statycznego i dynamicznego odcisku stopy na papierze. Z plantografu uzyskujemy informacje na temat kształtu wysklepienia stopy, jej długości, szerokości, stref nadmiernego obciążenia lub stref niedociążonych.
 
Świetnie widać różnice pomiędzy prawą a lewą stopą. Stopa jest obszarem dynamicznym, więc szczególnie badanie w ruchu jest w tym wypadku istotne. Uzyskujemy informacje o przetoczeniu stopy, od razu możesz zauważyć kątowe odchylenia: czy to za wczesną pronację, czy za mocne odbicie po przyśrodkowej krawędzi palucha. Analizując samą odbitkę nasz specjalista doskonale określa, gdzie są odciski, modzele, zgrubienia naskórka. W zależności od tego, co się dzieje ze skórą, czy z głębszymi obszarami, planujemy dalsze postępowanie.

Na podstawie odbitki plantograficznej specjalista Ortomedicum projektuje wkładki. Trafnie definiuje, w którym miejscu należałoby albo zwiększyć obciążenie, albo przeciwnie – poprawić amortyzację lub odciążyć.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu