Stop szorstkim, zaniedbanym stopom…

Ile razy patrząc na swoje stopy myślisz sobie, że fajnie byłoby mieć gładkie, miłe w dotyku stopy? Miękkie oraz zadbane pięty, opracowane paznokcie i poczucie komfortu i lekkości… Być może Twoim problemem jest przesuszona, szorstka skóra, zgrubienia a nawet pękająca skóra? A może borykasz się z nagniotkami, odciskami czy modzelami? Czy może masz problem z paznokciami (np. wrastającymi, wkręcającymi, uszkodzonymi paznokciami)?

Nie jesteś sam(a). Statystycznie 2 na 3 dorosłe osoby mają problemy ze stopami. 

Dlaczego stopy są tak ważne?

Stopy są fundamentem całego organizmu człowieka. W przeciągu roku stopy osoby ważącej ok. 70 kg przenoszą ciężar aż 858 480 ton. Podczas normalnego chodzenia stawy znajdujące się w tylnej części stopy narażone są na obciążenia równe 4,5-krotnemu ciężarowi ciała. W trakcie biegu obciążenie to wzrasta 9-krotnie. Nic dziwnego, że bez odpowiedniej, specjalistycznej opieki nasze stopy narażone są na różnego typu dolegliwości.

Co możesz zrobić dla swoich stóp?

Skutecznym rozwiązaniem jest specjalistyczny zabieg – pedicure podologiczny. To zabieg  pielęgnacyjny dla osób chcących otoczyć szczególną opieką swoje stopy, wygładzić naskórek, opracować paznokcie, odżywić skórę stóp. Jest to także dobre rozwiązanie dla pacjentów zmagającymi się z problemami typu: odciski, modzele czy pękające pięty. Znacząco różni się od pedicure w salonie kosmetycznym ze względu na stosowane preparaty, pełną sterylizację narzędzi a także fachową wiedzę podologa nt. schorzeń stóp. Stopa po zabiegu jest gładka, pozbawiona zrogowaceń. Pobudzone zostaje krążenie krwi w obrębie stóp, pacjenci czują się zrelaksowani, a stopy wydają się być “o wiele lżejsze”. 

A dla kogo jest ten zabieg?

W zasadzie dla każdego, kto chce cieszyć się zdrowymi, zadbanymi i gładkimi stopami. Zabiegi podologiczne są zalecane wtedy, gdy chcesz się pozbyć problemów w obrębie paznokci, skóry stóp lub utrzymać stopy w dobrej kondycji. W grupie szczególnego ryzyka są:

 • cukrzycy (skóra jest delikatna, podatna na urazy i wymaga specjalistycznej opieki wtedy zalecamy pedicure dla diabetyków),
 • osoby w wieku senioralnym (skóra stóp staje się delikatniejsze, wiotka i sucha; zmiany grubości paznokci, które pojawiają się wraz z wiekiem wpływają na problemy z prawidłowym obcinaniem i pielęgnacją),
 • sportowcy – poprzez tarcie oraz nadmierne ciepło może dochodzić do otarć, odcisków,
 • kobiety –  szczególnie chodzące w zbyt ciasnym obuwiu lub w butach na wysokim obcasie (W wyniku długotrwałego nacisku skóra obumiera i zaczyna narastać. Poprzez tarcie oraz nadmiernego ciepła powstaje czop rogowy, który naciska na skórę. Powstają nagniotki, odciski, modzele),
 • osoby z nadwagą, zaburzeniami krążenia, łuszczycy  – często cierpią na dolegliwości związane s kondycją skóry stóp.

Jak przebiega pedicure w naszym gabinecie ?

 1. Pacjent ściąga obuwie, skarpetki i wygodnie siada na profesjonalnym, regulowanym fotelu,  w którym może się odprężyć. 
 2. Skóra stóp zostaje zdezynfekowana i oczyszczona specjalnymi preparatami, następnie naskórek zostaje rozmiękczony żelem lub sprayem zawierającym m.i. mocznik czy szałwię lekarską, cążkami skracamy paznokcie,wyrównujemy je frezem, oczyszczamy wały przypaznokciowe z zanieczyszczeń i nadmiernych zrogowaceń.
 3. Kolejno opracowujemy skórę stóp usuwając skalpelem nadmiar martwego naskórka – użycie skalpela jest całkowicie bezbolesne oraz nie powoduje nagrzewania się skóry i jej  zbyt szybkiego narastania (taki efekt pojawia się po nadmiernym frezowaniu oraz po użyciu tarek i pumeksu). 
 4. Opracowujemy także pięty usuwając nadmierne zrogowacenia czy ewentualne pęknięcia.
 5. Jeśli istnieją odciski, modzele – usuwamy je skalpelem oraz dłutkiem wyrównując powierzchnię skóry stóp .  Frezarki używamy jedynie do wygładzenia naskórka w bardzo delikatny sposób.
 6. Po opracowaniu stopy nakładamy peeling witaminowo-odżywczy lub z masłem shea i jagodami goji. Okrężnymi ruchami wmasowujemy go usuwając pozostały martwy naskórek.
 7. Masażem  pobudzamy krążenie krwi co sprzyja zrelaksowani się i wyciszeniu całego organizmu,  jednocześnie skóra stóp staje się nawilżona i gładka.
 8. Końcowym etapem jest nałożenie grubej warstwy kremu z lipidami lub maski z jagodami goji, pozostawiamy preparaty na kilka minut do wchłonięcia, co dodatkowo mocno nawilża i odżywia skórę.

Dlaczego zabieg wykonujemy u podologa?

W higienicznych warunkach oraz przy użyciu specjalistycznych i sterylnych narzędzi nie tylko wyleczymy Twoje stopy, ale również przekażmy szczegółowe informacje na temat przyczyn powstawania dolegliwości oraz sposobów uniknięcia ich nawrotów. W przypadku gdy podolog zauważy niepokojące zmiany w obrębie paznokci lub skóry, pobieramy materiał do specjalistycznych badań bakteriologicznych i mykologicznych.

Jestem po zabiegu i co dalej?

Po wykonanym zabiegu zalecamy codzienną pielęgnację skóry w domu  przy użyciu naturalnych, specjalistycznych kosmetyków – pomagamy dobrać odpowiedni preparat. Regularne dbanie o stopy sprawia że efekt gładkiej świeżej skóry stóp pozostaje na dużo dłużej.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu