Wspaniałe Kobiety: Żony, Matki, Kochanki, Córki i Przyjaciółki w Ortomedicum wiemy, że ten świat byłby bez Was niczym.

W związku z tym, tak bardzo nam zależy żebyście w marcu, kiedy macie swoje święto, pomyślały właśnie o sobie.
Na co dzień zabiegane, troszczące się o wszystkich w około (nie tylko najbliższą rodzinę) o sobie zapominacie.
W zabieganiu i codziennych obowiązkach nie macie czasu by pomyśleć o własnym zdrowiu i profilaktyce.

Dlaczego zapraszamy akurat na badanie stóp?

Otóż są one fundamentem całego naszego ciała i jeżeli coś im dolega, to bardzo możliwe, że jest to odczuwalne to w innych miejscach układu ruchu np. w kolanach, biodrach, kręgosłupie a nawet głowie.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu

Chcesz wiedzieć jak wygląda takie badanie i co daje?

Oto kilka podstawowych informacji na ten temat:

Na czym polega badanie komputerowe stóp w gabinetach Ortomedicum?

Diagnostyka w naszych gabinetach jest połączeniem badania na przyrządach (podoskopie i macie tensometrycznej) z profesjonalną oceną postawy ciała, a także badaniem funkcjonalnym wykonywanym przez fizjoterapeutę.
Jakiekolwiek odchylenia i nieprawidłowości w budowie lub pracy stóp mogą wpływać na występowanie wady postawy, powracających kontuzji oraz przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa, kolan czy bioder. Zdiagnozowanie takich nieprawidłowości pozwala wdrożyć odpowiednie działania lecznicze.

Jak przebiega badanie i dlaczego trwa w Ortomedicum aż 45 minut?

W naszych gabinetach każdemu Pacjentowi poświęcamy maksimum naszej uwagi i czasu, a każde badanie przeprowadzone przez naszych specjalistów zawiera kilka stałych elementów:

  • Na początku diagnostyki komputerowej fizjoterapeuta zbiera tzw. „wywiad medyczny” – szczegółowo przeprowadzony wywiad bardzo często stanowi wskazówkę w odnajdowaniu przyczyn wszelkich dolegliwości.
  • Kolejnym elementem jest analiza obciążenia stóp oraz postawy ciała na specjalistycznym sprzęcie, jak mata tensometryczna oraz podoskop. Dzięki badaniu na tych przyrządach możliwa jest ocena symetrii obciążenia kończyn, wydrążenia łuków stóp oraz stref maksymalnego nacisku na poszczególne części stopy. Badanie jest wykonywane w pozycjach statycznych oraz w trakcie chodu.
  • Ostatnim etapem diagnostyki w gabinecie jest badanie manualne, czyli sprawdzenie ruchomości stawów stóp oraz ocena elastyczności struktur mięśniowych.
Co dalej po badaniu?

Wszyscy Pacjenci Ortomedicum dostają dokładne wskazówki, które wynikają z przeprowadzonego badania. Jeżeli badanie nie ujawni żadnych nieprawidłowości w obrębie stóp i biomechaniki chodu – wtedy fizjoterapeuta zaprasza osoby dorosłe na badanie kontrolne za rok. Należy jednak pamiętać, że badanie kontrolne powinno się wykonać wcześniej, jeżeli pojawią się jakieś dolegliwości.

Jeżeli jednak badanie wykaże wady w biomechanice czy budowie stóp lub też nierównomierne obciążenie ciała, to fizjoterapeuta proponuje indywidualny plan ćwiczeń terapeutycznych oraz w niektórych przypadkach wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych jako uzupełnienie terapii. W czasie takiej wizyty przekazujemy też informacje dotyczące zakupu właściwego obuwia, które ma duży wpływ na kondycję naszych stóp, a niewłaściwie dobrane może pogłębiać wady.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu