Jak wygląda terapia laserem Lunula? 

Po przygotowaniu paznokci przez podologa, wsuwasz stopę lub dłoń do urządzenia – pod strumień zimnych fal laserowych i naświetlasz wszystkie paznokcie jednocześnie.

 • Naświetlanie trwa ok. 12 minut i jest bezbolesne. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie.
 • Częstotliwość i liczba sesji naświetlania laserem jest uzależniona od stopnia zniszczenia paznokci lub zaawansowania choroby, jeżeli mamy do czynienia z grzybicą. To zrozumiałe, że leczenie paznokci, na których infekcja trwa kilka lat jest dłuższa niż leczenie paznokci niedawno zakażonych grzybicą. 

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu już dziś

 • Żeby zregenerować paznokcie zniszczone przez hybrydę, potrzeba zwykle 3-6 zabiegów. W przypadku grzybicy paznokcia wskazane jest co najmniej 6 wizyt, ale jeśli choroba jest zaawansowana, a paznokcie bardzo zniszczone potrzeba nawet 10-12. Dlatego w przypadku grzybicy nie warto czekać i jak najszybciej zacząć się leczyć – terapia jest krótsza i mniej kosztowna.

Jedno jest pewne - laser Lunula jest skuteczny

Jego skuteczność udowodniono w badaniach na poziomie 90%* (bez stosowania dodatkowych preparatów w postaci maści lub tabletek). To wyjątkowo precyzyjnie przebadane urządzenie i zanim zostało wprowadzone do gabinetów, przez 10 lat było testowane.

* badania nad skuczetnością działania prowadzi University Of Miami Department of Dermatology w USA od kwietnia 2017 roku, każdy kolejny etap badań przeprowadzany na grupach w różnym stadium chorobowym daje poprawę stanu pacjentów.

  Laserowe leczenie paznokci zmienionych chorobowo

  Jeżeli w trakcie wizyty podolog oceni, że przyczyną zmian na paznokciach może być infekcja grzybicą, zawsze zaczynamy terapię od badania mykologicznego. Takie badanie daje nam pewność, z jakim „przeciwnikiem” mamy do czynienia.

  Ważne: Grzybica paznokci zdarza się nawet osobom, które bardzo przestrzegają higieny. Często bywa niechcianą pamiątką po urlopie. A wszystko dlatego, że bardzo łatwo się nią zarazić. Niestety, wiele osób nie wie, że zmiany, które pojawiają się na ich paznokciach, to zmiany wynikające z zakażenia grzybicą.

   

  Jakie są pierwsze objawy grzybicy, które powinny zaniepokoić?

  • Paznokcie stopniowo zmieniają wygląd. Najpierw pojawiają się przebarwienia, które maja biały, a potem żółty i brązowy kolor.
  • Płytka paznokcia staje się pofałdowana, łuszczy się, zaczyna się kruszyć lub rozwarstwiać. Ma poszarpane krawędzie.
  • Płytka paznokcia staje się coraz grubsza i z czasem coraz trudniej ją przyciąć.

  Niestety, grzybica paznokci nie wyleczy się sama. A nieleczona postępuje. Osoba, która nie podejmuje leczenia roznosi chorobę i przekazuje ją innym. Także domownikom.

  Co zrobić, kiedy zauważysz u siebie niepokojące zmiany na paznokciu?

  Najlepiej od razu zgłosić się do gabinetu podologa, który wdroży odpowiednie leczenie podologiczne. Współpraca z podologiem jest tu kluczowa. Laser Lunula świetnie radzi sobie ze zmianami grzybiczymi, ale należy pamiętać, że sukces leczenia zależy także od zaangażowania osoby leczonej, regularności zabiegów i stosowania się do zaleceń. 

  Warto wiedzieć: W przypadku grzybicy paznokci stóp 1 zabieg laserem obejmuje: przygotowanie (oczyszczenie paznokci) przez podologa, naświetlanie dwóch stóp laserem oraz ozonowanie 3 par obuwia w urządzeniu Klenz. Buty ozonujemy dlatego, żeby nie dochodziło do infekcji wtórnych. 

  laser Lunula w czasie leczenia paznokci dłoni w Ortomedicum Wrocław

  Regeneracja paznokci zniszczonych przez lakiery hybrydowe

  Lakiery hybrydowe, żele, “kolorowe pazurki” – na naszych paznokciach można dziś wyczarować cuda. Regularna stylizacja paznokci potrafi je jednak doprowadzić do opłakanego stanu, a wiele pań zmieniając jedne paznokcie na drugie nie zwraca uwagi, w jakim stanie jest naturalna płytka paznokcia.

  Dlatego uczulamy, żeby między regularnymi stylizacjami robić przerwy na regenerację i wzmocnienie zniszczonych paznokci. W Ortomedicum Wrocław pomaga nam w tym skutecznie laser Lunula. Jeśli zauważyłaś, że Twoje paznokcie stały się cienkie, kruche i łamliwe, a Ty chcesz przywrócić im twardość i moc, przekonaj się, jak skuteczny jest laser Lunula.

   

  Zalety terapii laserem Lunula

  DZIAŁANIE

  szybki (jeden zabieg trwa około 12 minut), skuteczny i w 100% bezbolesny

  KORZYSTNE

  jest alternatywą dla wielomiesięcznych kuracji farmakologicznych, które zazwyczaj są kosztowne, długotrwałe i obciążające organizm

  laser Lunula w czasie leczenia paznokci dłoni w Ortomedicum Wrocław

  ŚWIATŁO LASERA

  przenika przez paznokieć i działa na okolice paznokcia, które często są też zainfekowane, a nieleczone powodują zakażenia wtórne

  PAZNOKIEĆ

  największą przewagą terapii laserem Lunula jest przyspieszenie wzrostu paznokcia, co znacznie skraca terapię

  Terapia laserem Lunula

  Lasek, którym dysponuje nasza wrocławska klinika Ortomedicum, jest jedynym takim laserem na Dolnym Śląsku

  Zarezerwuj wizytę na leczenie paznokci laserem Lunula w Ortomedicum Wrocław