Pocenie się stóp – naturalna sprawa?

Tak, zdecydowanie pocenie się jest naturalnym. fizjologicznym zjawiskiem. Pot to bezzapachowy płyn wydzielany przez gruczoły potowe, które znajdują się na całym ciele… i występuje ich aż 2–3 milionów na całym, ludzkim ciele.  Gruczoły  są rozmieszczone na całej powierzchni skóry, ale ich największe natężenie znajduje się na dłoniach i podeszwach stóp. Pot zawiera ok. 98 – 99% wody. Jego skład może się jednak różnić ze względu na czynniki hormonalne, schorzenia, dietę, przyjmowane lekarstwa oraz warunki klimatyczne. Człowiek wydziela średnio 700-900 ml potu na dobę. Jeśli jednak gruczoły potowe zaczynają produkować ponadprzeciętną ilość potu, wówczas mamy do czynienia z nadmierną potliwością.

Kiedy pot wnika w nasze obuwie:

Większość ludzi nosi buty przez większa część dnia. Podczas chodzenia i poruszania się w trakcie codziennych czynności, ludzkie stopy wydzielają do 250 ml potu każdego dnia. Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz bakterii, które są odpowiedzialne za grzybice skóry oraz paznokci jak i brzydki zapach obuwia. Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja obuwia jest tak istotna. Producenci większości butów nie zalecają a wręcz zabraniają klasycznego mokrego prania obuwia. Zatem, jak skutecznie dezynfekować nasze obuwie?

Jak skutecznie dezynfekować obuwie?

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie metody suchego czyszczenia i dezynfekcji obuwia, tak aby buty były czyste, świeże oraz przede wszystkim pozbawione chorobotwórczej mikroflory (grzyby, pleśnie, bakterii, wirusy). Cały proces trwa ok. 50-60 minut i składa się z kilku etapów:

  1. Zgazowanie ozonem – ozonowanie w pierwszym etapie, wbudowany elektroniczny generator ozonu wytwarza ozon w postaci gazu (Plasma Radical Sanitizing Air). Następnie powstały gaz jest podgrzewany przez termowentylator i wtłaczany pod ciśnieniem specjalnymi przewodami bezpośrednio do obuwia jak również do szczelnej komory w której znajduje się obuwie. Efektem pierwszego etapu czyszczenia jest sanityzacja, deodoryzacja oraz suszenie obuwia.
  2. Odprowadzenie zużytego gazu – zużyty oraz zanieczyszczony gaz (mieszanka ozonu, powietrza i mikroflory oraz potu) jest odsysany z komory i wstępnie oczyszczany na specjalnym filtrze.
  3. Dezynfekcja ultrafioletem, filtr wodny wstępnie oczyszczona mieszanka gazu, przechodzi przez komorę z lampami ultrafioletu, które wzmacniają ozon w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie przechodzi przez wodny system filtrujący. Efektem końcowym jest sanityzacja całego obuwia, przy czym urządzenia działa w obiegu zamkniętym, więc minimalizuje się wydzielanie ozonu oraz zużytego nieświeżego powietrza na zewnątrz urządzenia i w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu