Jak skutecznie dezynfekować obuwie?

27 września 2018 przez Dorota
Projekt-bez-tytułu-25.jpg

Pocenie się stóp – naturalna sprawa?

Tak, zdecydowanie pocenie się jest naturalnym. fizjologicznym zjawiskiem. Pot to bezzapachowy płyn wydzielany przez gruczoły potowe, które znajdują się na całym ciele…i występuje ich aż 2–3 milionów na całym, ludzkim ciele.  Gruczoły  są rozmieszczone na całej powierzchni skóry, ale ich największe natężenie znajduje się na dłoniach i podeszwach stóp. Pot zawiera ok. 98 – 99% wody. Jego skład może się jednak różnić ze względu na czynniki hormonalne, schorzenia, dietę, przyjmowane lekarstwa oraz warunki klimatyczne. Człowiek wydziela średnio 700-900 ml potu na dobę. Jeśli jednak gruczoły potowe zaczynają produkować ponadprzeciętną ilość potu, wówczas mamy do czynienia z nadmierną potliwością.

Kiedy pot wnika w nasze obuwia:

Większość ludzi nosi buty przez większa część dnia. Podczas chodzenia i poruszania się w trakcie codziennych czynności, ludzkie stopy wydzielają do 250 ml potu każdego dnia. Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz bakterii, które są odpowiedzialne za grzybice skóry oraz paznokci jak i brzydki zapach obuwia. Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja obuwia jest tak istotna. Producenci większości butów nie zalecają a wręcz zabraniają klasycznego mokrego prania obuwia. Zatem, jak skutecznie dezynfekować nasze obuwie?

Jak skutecznie dezynfekować obuwie?

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie metody suchego czyszczenia i dezynfekcji obuwia, tak aby buty były czyste, świeże oraz przede wszystkim pozbawione chorobotwórczej mikroflory (grzyby, pleśnie, bakterii, wirusy ). Cały proces trwa ok. 50-60 minut i składa się z kilku etapów:

1 Zgazowanie ozonem – ozonowanie w pierwszym etapie, wbudowany elektroniczny generator ozonu wytwarza ozon w postaci gazu (Plasma Radical Sanitizing Air). Następnie powstały gaz jest podgrzewany przez termowentylator i wtłaczany pod ciśnieniem specjalnymi przewodami bezpośrednio do obuwia jak również do szczelnej komory w której znajduje się obuwie. Efektem pierwszego etapu czyszczenia jest sanityzacja, deodoryzacja oraz suszenie obuwia.

2 Odprowadzenie zużytego gazu – zużyty oraz zanieczyszczony gaz (mieszanka ozonu, powietrza i mikroflory oraz potu) jest odsysany z komory i wstępnie oczyszczany na specjalnym filtrze.

3 Dezynfekcja ultrafioletem, filtr wodny wstępnie oczyszczona mieszanka gazu, przechodzi przez komorę z lampami ultrafioletu, które wzmacniają ozon w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie przechodzi przez wodny system filtrujący. Efektem końcowym jest sanityzacja całego obuwia, przy czym urządzenia działa w obiegu zamkniętym, więc minimalizuje się wydzielanie ozonu oraz zużytego nieświeżego powietrza na zewnątrz urządzenia i w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie.

logo-ortomedicum-white-200

Sercem naszych gabinetów jest dobro każdego pacjenta. Wiemy, że w leczeniu stóp ważne jest postawienie trafnej diagnozy, dlatego stawiamy na uznane metody, których uzupełnieniem jest najnowocześniejszy sprzęt. Ponieważ dla nas liczy się przede wszystkim Twoje zdrowie zatrudniamy w naszej klinice najwyższej klasy specjalistów. Połączenie tradycji i technologii sprawia, że możliwe są doskonałe efekty lecznicze.

Zarezerwuj wizytę!

Kontakt

Wrocław

al. J. Kasprowicza 9a
51-136 Wrocław

Tel. +48 71 395 28 82

Gliwice

ul. Skowrończa 1
44-100 Gliwice

Tel. +48 721 255 385

Wykonanie The First. Wszystkie prawa zastrzeżone 2018 | ortomedicum.pl