Do naszych gabinetów często zgłaszają się pacjenci, którzy na co dzień wykonują pracę, która wymaga stosowania obuwia specjalistycznego ( np. budowlane, przemysłowe, strażackie, harcerskie, bojowe).  Takie obuwie, to podstawa bezpieczeństwa w większości zawodów. Solidnie wykonane, wytrzymałe, z charakterystycznymi stalowymi podnoskami – niezbędne do pracy w trudnych warunkach, chroniące przed szeregiem zagrożeń.

 

Gdy zaczynają boleć stopy, kolana, biodra aż do kręgosłupa…

Jednak przez wzgląd na swoje właściwości ochronne niejednokrotnie są znacznie cięższe i mniej elastyczne niż obuwie codziennego użytku.

Zakładane codziennie na 8 – 12h zmuszają stopy do pracy w nienaturalnych warunkach i narażają na szereg przeciążeń i dolegliwości bólowych, począwszy od stóp, przez kolana, biodra, aż do kręgosłupa.

Dodatkowo osoby, które borykają się z wszelkimi zdiagnozowanymi bądź niezdiagnozowanymi wadami są jeszcze bardziej narażone na dyskomfort i częste stany zapalne w obrębie tkanek miękkich i stawów stóp.

Przykładowe rozwiązanie

indywidualne wkładki ortopedyczne w butach

Przypadek 1 – Nasz pacjent jest leśniczym, wiele godzin spędza aktywnie w terenie w specjalistycznym obuwiu ochronnym. Skarżył się na dyskomfort i bolesność w obrębie kręgosłupa. Zdiagnozowaliśmy u niego płaskostopie, zaleciliśmy zastosowanie odpowiednich wkładek do butów roboczych.

 

Przykład nr 2 – Nasz pacjent pracuje w systemie zmianowym, ok. 12 godzin w obuwiu specjalistycznym. Narzekał na bóle stop i kolan, nasilające się po całym dniu pracy w butach roboczych. Podczas badania zdiagnozowaliśmy płaskostopie i koślawość tyłostopia.

 

W czym pomogą nam wkładki do butów roboczych?

Warto więc zwrócić uwagę na to jak czują się Twoje stopy, ponieważ ich komfort i prawidłowe ustawienie ma pozytywny wpływ na całe ciało. Bardzo często skorygowanie i odpowiednie podparcie stóp za pomocą indywidualnych wkładek zapobiega pojawieniu się dolegliwości bólowych kolan czy kręgosłupa oraz znacznie redukuje już istniejące.

Indywidualne wkładki termoplastyczne – czyli takie, które można w każdej chwili na nowo uformować w zależności od potrzeb, są dopasowywane idealnie i wyłącznie do Twoich stóp, wypełniają je, podtrzymują i podpierają newralgiczne miejsca, które są poddawane największym obciążeniom. Zapewniają jednocześnie komfort i stabilizację. Wkładki te przystosowane są do wykorzystania ich w butach ochronnych i specjalistycznych – wykonane z materiałów wytrzymałych, odpornych na wilgoć i redukujących poślizg stóp.

Dlatego jeśli, tak jak nasz pacjent, pracujesz w obuwiu ochronnym i czujesz dolegliwości bólowe, dyskomfort w trakcie pracy lub po pracy, to wartałoby sprawdzić, czy Twoje stopy są prawidłowo ustawione. Zapisz się już teraz na badanie komputerowe stóp i narządu ruchu a zdiagnozujemy Twoje stopy i podpowiemy, jak poprawić Twój komfort.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu