Jak wygląda wywiad medyczny przed komputerowym badaniem stóp?

 

Badanie stóp i narządu ruchu oraz ocenę postawy ciała w gabinetach Ortomedicum oprócz założenia karty pacjenta poprzedza także dokładny wywiad medyczny. W czasie wywiadu specjalista zadaje szereg pytań dotyczących aktualnego stanu zdrowia, ewentualnych schorzeń przewlekłych czy chorób autoimmunologicznych ale także dolegliwości, urazów i kontuzji przebytych w przeszłości.

Każdy drobiazg dotyczący zdrowia naszych pacjentów jest dla nas ważny, a wiedza na ten temat pozwala kompleksowo zająć się problemami, z którymi się do nas zgłaszają. Zatem jeżeli w przeszłości były wykonywane jakieś obrazowe badania układu ruchu w postaci RTG lub USG, to dobrze jest zabrać je ze sobą na wizytę.

Czego chcemy się jeszcze dowiedzieć podczas wywiadu? Na pewno zapytamy Cię o charakter wykonywanej pracy, sposób spędzania wolnego czasu oraz rodzaj ewentualnej aktywności sportowej. Dlaczego? To wszystko ma znaczenie i daje nam wskazówki skąd mogą brać się dolegliwości i w jaki sposób im zaradzić. Na początku wizyty chętnie też przyjrzymy się Twoim butom. Nie, nie sprawdzamy czystości 😉, bardziej interesuje nas jak są zdzierane podeszwy i jak zaginają się cholewki. Dlatego prosimy żeby na wizytę do nas założyć lub chociaż zabrać ze sobą buty, w których Twoje stopy zrobiły już kilka kilometrów.

Zarezerwuj wizytę w Gliwicach

Zarezerwuj wizytę we Wrocławiu

Wywiad medyczny w przypadku badania stóp u dzieci

 

W przypadku badania dzieci, obecnego na wizycie opiekuna zapytamy także dodatkowo o etapy rozwoju ruchowego dziecka. Bardzo nas interesuje kiedy usiadło, kiedy zrobiło pierwszy krok, czy raczkowało albo czy korzystało z chodzika lub było prowadzane za rączki. Ten etap badania jest bardzo ważny, bo dzięki szczerym odpowiedziom pacjenta terapeuta może przyjąć pierwsze hipotezy, które będzie sprawdzał w dalszej części badania 😊.