Akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji stóp to szeroki zakres produktów, które pomagają w utrzymaniu zdrowia i piękna naszych stóp. Zaliczamy do nich między innymi produkty służące do pielęgnacji skóry stóp i paznokci. Kremy, pianki, maski i wiele innych „psikadełek” na różne dolegliwości. Akcesoria do obcinania i wrastających paznokci, pojedyncze lub w gotowych zestawach PODO-SET.

Produkty tego typu powinny być używane regularnie w celu poprawy jakości naszych stóp. Obecność niezbędnych narzędzi pozwala nam poprawić kondycję i wygląd naszych stóp oraz chronić je przed urazami. Umożliwi to długotrwałe utrzymanie pięknych i zdrowych stóp.

Pielęgnacja skóry stóp potrzebna od zaraz

W naszym gabinecie podologicznym Ortomedicum obserwujemy, jak pacjenci dbają o skórę stóp. Oczywiste jest, że w okresie od kwietnia do września zwracamy uwagę na wygląd skóry stóp. Pielęgnacja skóry stóp jest wówczas istotna, głównie ze względów estetycznych. Otwarte buty, klapki, plaża, wszędzie chcemy, aby nasze stopy były po prostu piękne, gładkie, nawilżone i koniecznie bez odcisków. Później lakier do paznokci w modnym kolorze i jesteśmy gotowe do prezentacji stóp na plaży. Kosmetyki do pielęgnacji stóp pozwalają osiągnąć cel.

Niestety po gorącym okresie, kiedy zmieniamy buty na pełne, grubsze i cieplejsze, to ilość zadbanych stóp drastycznie spada. Piękne stopy już nie są priorytetem, ponieważ są schowane w pełnych butach. Skóra staje się wysuszona, nieusuwany jest zbędny naskórek, z którego szybko powstają odciski. Bardzo wysuszona skóra skłonna jest nawet do pęknięć, zwłaszcza w okolicach pięty.

Mężczyźni w zdecydowanej większości pielęgnację stóp ograniczają do niezbędnego minimum, czyli obcięcia paznokci. Bez względu na porę roku kremy i maski nie cieszą się powodzeniem wśród mężczyzn. Niestety, w ten sposób szybko dochodzi do osłabienia skóry stóp, nagniotków i odcisków.

Kosmetyki i kremy do pielęgnacji stóp na każdy dzień roku

Preparaty do pielęgnacji skóry stóp:

  • kremy do stóp,
  • spray do stóp,
  • peeling do stóp,
  • maski na stopy,
  • preparaty na zrogowaciały naskórek.
zespół stopy cukrzycowej-zmiana opatrunku na stopie

Kosmetyki i kremy do pielęgnacji stóp obejmują szeroki wybór produktów, które pomogą Ci zadbać o skórę twoich stóp tak, aby była miła w dotyku i gładka. Są one dostarczane w postaci żelu, sprayu, kremu, sztyftu, a nawet pianki do stóp. Wszystkie te produkty są specjalnie przeznaczone do pielęgnacji skóry twoich stóp oraz ich codziennego wygładzenia. Kosmetyki i kremy do pielęgnacji stóp dostępne są w różnych wariantach, od tradycyjnych i naturalnych po bardziej luksusowe produkty. Pojemniki większe i mniejsze, dające możliwość wypróbowania skuteczności preparatu. Większość kosmetyków ma również wygodną aplikację. Kosmetyki do stóp są również idealne dla tych, którzy chcą uzyskać naturalny blask i miękkość skóry stóp. Dzięki nim możemy cieszyć się zdrową i piękną skórą stóp każdego dnia.

Zarezerwuj konsultację podologiczną we Wrocławiu

Zarezerwuj konsultację podologiczną w Gliwicach

Pielęgnacja paznokci

Gdy mowa o pielęgnacji paznokci, nie mamy na myśli tylko pomalowanie ich lakierem w ulubionym kolorze. Płytka paznokciowa mająca jasne plamki, wgłębienia czy żółtawy kolor, zawsze ma jakąś przyczynę. Jeśli mamy do czynienia z grzybicą paznokci to należy stosować odpowiednie preparaty przeciwgrzybicze. Gdy zaobserwujesz zmieniony wygląd swoich paznokci, wybierz się na konsultację podologiczną, aby określić przyczynę. Podolog pomoże dobrać odpowiedni zestaw preparatów do leczenia i dalszej pielęgnacji paznokci.

 

Akcesoria do stóp – Twój domowy niezbędnik

Akcesoria do stóp to narzędzia, które pozwalają nam usunąć martwy naskórek i umożliwiają precyzyjne cięcie paznokci. Są one bardzo przydatne, aby zapewnić naszym stopom odpowiednie leczenie i wygląd. W gabinetach Ortomedicum znajdziesz pojedyncze akcesoria (np. cążki do paznokci, cążki do skórek, cążki do wrastających paznokci, nożyczki do skórek), a także zebrane w konkretne zestawy do stóp (np. do obcinania paznokci, domowego pedicure czy do wrastających paznokci). Wszystkie te akcesoria służą do pielęgnacji stóp i utrzymania ich w zdrowiu. 

Kremy do stóp w piance PODOPHARM dostępny w sklepie Ortomedicum.
Antifungal foot spray, spray przeciwgrzybiczy do stóp dostępny w sklepie Ortomedicum.
Krem na pękające pięty w sztyfcie dostępny w sklepie Ortomedicum.

W Ortomedicum mamy dla Ciebie duży wybór akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji stóp, aby dać Ci możliwość dbania o swoje zdrowie oraz piękny wygląd! Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi stopami każdego dnia, akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji stóp są idealnym sposobem na realizację tego celu!

PS. Podpowiadamy, że zestaw kosmetyków do pielęgnacji i regeneracji skóry i paznokci u stóp to doskonały pomysł na ZDROWY prezent dla najbliższych. Jeśli zaś chcesz uniknąć opcji NIETRAFIONEGO prezentu, to radzimy skorzystać z zakupu karty podarunkowej do zrealizowania w gabinetach podologicznych Ortomedicum we Wrocławiu i Gliwicach.